Два “вагнерівця” зізналися, як вбивали українських дітей та “зачищав” будинки. В ОП пообіцяли помститися

Два “вагнерівця” зізналися, як вбивали українських дітей та “зачищав” будинки. В ОП пообіцяли помститися

Один з в’язнів, який пройшов через “ПВК Вагнера” розповів, що він та інші найманці вчиняли воєнні злочини проти українців. Зокрема, вони вбивали дітей та страчували полонених.

Інтерв’ю з військовим злочинцем оприлюднив проект Gulagu.net.

На опублікованому відео два екс-командири підрозділів “ПВК Вагнера” розповідають, що раніше сиділи в колонії. Їх вже ідентифікували. Мова йде про екс-засудженого з ІК-13 УФСВП Росії з Саратовської області Азамата Улдарова та екс-засудженого з ІК-1 УФСВП Росії з Воронезької області Олексія Савичева.

Вони стверджують, що у Соледарі та Бахмуті вбили понад 20 українських дітей та підлітків. Серед загиблих була п’ятирічна дівчинка.

“Вона верещить, вона маленька дитина, розумієш. Я вистрілив 5-6-річній дівчинці контрольний”, — пригадує окупант.

Крім того, окупанти зізналися, що стратили понад 50 поранених полонених українців та росіян, які відмовлялися воювати. Яму, де вони знаходилися, підірвали.

Чоловіки на відео зізналися, що під час так званих “зачисток” житлових будинків, абсолютно всіх людей в них вбивали. Також вбивці розповіли, як “зачистили” підвал із 300-400 цивільними, зокрема 40 з них були дітьми. За їх словами, вони отримали наказ вбивати всіх, хто старше 15 років.

“Мирні жителі виходили. І був наказ: усіх, кому від 15 (років) і старше – усіх одразу розстрілювати без слів. Було розстріляно 20-24 людини, з них осіб 10 – 15-річні та 17-річні підлітки”, — сказав окупант.

Окупанти стверджують, що у них нібито не було можливості ослухатися наказу, бо їм погрожували стратою. За їх словами, власник “ПВК Вагнер” Євген Пригожин особисто віддавав ці злочинні накази.

Росіяни стверджують, що зізналися у своїх злочинах через те, що Пригожин відправляв “вагнерівців” на штурми як гарматне м’ясо.

В Офісі Президента вже відреагували на зізнання найманців. Так, Керівник ОП Андрій Єрмак пообіцяв знайти кожного, хто причетний до цього злочину.

“Російські терористи зізналися у вбивстві українських дітей у Бахмуті та Соледарі. Зараз мова йде про військових злочинців з ПВК “Вагнер”, але це проливає світло на злочини російської армії в Україні. Вони крадуть наших дітей та вбивають”, — написав Єрмак.

Він підкреслив, що покарання за такі злочини має бути жорстоким та справедливим.

“Ми дізнаємося всі факти злочинів і знайдемо кожного, хто вчиняв їх. Росіяни викрали тисячі українських дітей. Скільки їх лишилось в живих – поки невідомо. Ми робимо все, щоб повернути наших дітей. Світ має бачити обличчя Росії, не боятися, а бити жорстко”, — додав Єрмак.

Як писала Реальна Газета, раніше сьогодні, 12 квітня, президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту не залишатися осторонь та відреагувати на воєнний злочин, скоєний російськими окупантами.

В той же час, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україні відомо про безліч випадків розстрілу українських військовополонених.

Залишити відповідь