Росіяни хочуть судити літнього мешканця Луганщини, звинувачуючи його у службі у батальйоні “Айдар”

Росіяни хочуть судити літнього мешканця Луганщини, звинувачуючи його у службі у батальйоні “Айдар”

У Росії хочуть судити 69-річного Петра Царевського, якого окупанти викрали на Луганщині у березні 2022 року та звинувачують в “участі в терористичній організації”.

Про це пише видання ZMINA, яке поспілкувалося з онукою Петра Наталією Ярченко.

Справу розглядатиме Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону. Чоловіку інкримінують 205 статтю «участь у терористичній організації». Йому загрожує від 5 до 10 років ув’язнення.

Мешканця Луганщини звинувачують у тому, що він у 2014 році входив до батальйону «Айдар» і стояв на блокпості. Чоловікові інкримінують 205 статтю «участь у терористичній організації». Йому загрожує від 5 до 10 років ув’язнення.

Росіяни хочуть судити літнього мешканця Луганщини, звинувачуючи його у службі у батальйоні “Айдар”

За словами Наталії Ярченко, Петра Царевського, окупанти викрали з власного будинку у селі Чмирівка луганської області 13 березня 2022. До його будинку під’їхали дві машини, де знаходилося близько десяти осіб у військовій формі із шевронами «ЛНР». Вони втягнули похилого віку з дому, посадили в машину і відвезли в невідомому напрямку. Будинок обшукали, забравши звідти документи та телефон чоловіка.

Петро Царевський має третю групу інвалідності, хворобу Рейну та хронічний артрит. А після початку повномасштабного вторгнення до цих проблем ще додалися проблеми з серцем. До травня родичі пенсіонера не знали про його долю, поки одного разу до його дружини не приїхала слідчий з Луганська, яка повідомила, що Петро перебуває в СІЗО в «Луганській установі виконання покарань» за адресою вул. 23 лінія. Зараз Петру дозволено раз на два місяці передавати передачі, проте листуватися з ним не дозволяють.

Родичі незаконно ув’язненого чоловіка переживають, що в тюрмі він не отримує належної медичної допомоги.

Як повідомляла Реальна Газета, у так званій “ЛНР” військовослужбовця ЗСУ засудили до 20 років тюремного ув’язнення за нібито вбивство мирних жителів у Луганській області.

Залишити відповідь