“Тепер усе залежить від Зеленського”: що означає зустріч Трампа і Путіна для України

“Тепер усе залежить від Зеленського”: що означає зустріч Трампа і Путіна для України

Зустріч президента США Дональда Трампа та кремлівського лідера Володимира Путіна в Анкориджі (Аляска) завершилася без офіційних домовленостей, однак із чітким посилом у бік Києва. Сам Трамп після переговорів заявив: подальша доля врегулювання війни “повністю залежить від Зеленського”.

Про це він сказав в інтерв’ю на каналі Fox News.

Американський президент підкреслив, що сторони “близькі до угоди” і що він готовий долучитися до зустрічі лідерів України та Росії, якщо ті захочуть. Водночас Трамп прямо порадив українському президентові укласти домовленість, адже, за його словами, Росія є “великою державою, а Україна – ні”.

“Хочу, щоби люди перестали гинути в Україні. Якщо нам вдасться покласти край війні – це буде дуже добре”, – наголосив Трамп.

Водночас він закликав до більш активної участі європейських країн у процесі врегулювання, підкресливши, що Сполучені Штати не планують брати всю відповідальність на себе.

Чим завершився візит

Переговори на Алясці тривали близько трьох годин, однак запланована зустріч у розширеному форматі та спільний обід були скасовані. Після короткої пресконференції, де більшість часу говорив Путін, обидва лідери роз’їхалися: літак Трампа вирушив до Вашингтона, а Путіна – до Москви.

Путін у свою чергу назвав зустріч “конструктивною” та заявив про “добрі прямі контакти” з Трампом.

За попереднім планом після консультацій у форматі “три-на-три” мав відбутися розширений раунд переговорів, де з російського боку планувалася участь міністра оборони Андрія Білоусова. Також був анонсований спільний обід для делегацій. Проте обидва заходи несподівано скасували. Таким чином, зустріч обмежилася лише вузьким колом переговорів та короткою пресконференцією.

Залишити відповідь