Симетричний крок. Зі завтрашнього дня Україна розглядатиме всі кораблі в Чорному морі як такі, в яких на борту зброя

Симетричний крок. Зі завтрашнього дня Україна розглядатиме всі кораблі в Чорному морі як такі, в яких на борту зброя

Після погроз Росії стріляти по судам, які продовжують здійснювати “зернову угоду”, Україна збирається розглядати всі російські судна в акваторії Чорного моря в напрямку морських портів РФ потенційними військовими цілями. На них може бути вантаж військового призначення.

Про це заявили у прес-службі Міноборони.

“Крім того, судноплавство в районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальської протоки України заборонено як небезпечне з 05:00 20 липня 2023 року. Відповідну навігаційну інформацію для мореплавців вже оприлюднили”, — йдеться у заяві.

Там наголосили, що дії Росії загрожують продовольчій безпеці в світі.

“Відкрито погрожуючи цивільним судам, які перевозять продукти харчування з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торгових маршрутах, Кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, насамперед, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів Росії та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України”, — зазначили у відомстві.

Всю відповідальність за ризики Міноборони РФ поклало на Кремль.

Нагадаємо, країна-агресор Росія пригрозила залученням у війну країнам, чиї вантажні судна продовжать прямувати до чорноморських портів України після виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи (“зернова угода”).

Залишити відповідь