Світло в третині будинків, вода по декілька годин та непрацююча каналізація. Як окупанти підготували Сєвєродонецьк до зими

Світло в третині будинків, вода по декілька годин та непрацююча каналізація. Як окупанти підготували Сєвєродонецьк до зими

Окупаційна влада Сєвєродонецька Луганської області не змогла підготуватися до зими за шість місяців з моменту захоплення міста. У населеному пункті не працює каналізація, практично повністю відсутнє опалення, а водопостачання здійснюється тільки завдяки роботі генераторів.

Про це в ефірі телемарафону розповів голова військової адміністрації Сєвєродонецька Олександр Стрюк.

Ведуча телемарафону запитала, чи є у людей, які залишилися в Сєвєродонецьку, доступ до будь-яких житлово-комунальних послуг.

“Наразі ситуація залишається досить складною. Окупаційній владі не вдалося підготувати місто до зимового сезону, хоча подекуди більш-менш стабільно”, — сказав Стрюк.

За його словами, окупантам вдалося організувати погодинну подачу води за допомогою генератора на водозаборі. Електрику вони змогли подати тільки на третину міста.

Централізована каналізація в Сєвєродонецьку не працює.

Що стосується опалення, то окупанти змогли забезпечити подачу тепла лише в кілька багатоквартирних будинків в одному з районів міста.

Жителі намагаються опалюватися, спалюючи тверде паливо. Оскільки до лісу по дрова ходити досить небезпечно через міни та боєприпаси, що не розірвалися, люди зрізають дерева на своїх присадибних ділянках. Також у хід ідуть меблі та інші предмети, здатні горіти.

Нагадаємо, внаслідок бойових дій і подальшої окупації в Сєвєродонецьку залишилося не більше 8 тисяч жителів. До початку повномасштабного вторгнення Росії в місті проживало понад 100 тисяч осіб.

Як писала Реальна Газета, окупанти не змогли за літо й осінь відремонтувати систему централізованого опалення, тому пропонують жителям Сєвєродонецька опалювати квартири дровами.

Окупанти також запропонували мешканцям міста подати заяву на отримання компенсації при купівлі дров або вугілля. За інформацією “чиновників” так званої “ЛНР”, по допомогу звернулися трохи більше ніж 500 осіб.

Залишити відповідь