Свідомий і прорахований злочин. Сьогодні роковини підриву Каховської ГЕС

Свідомий і прорахований злочин. Сьогодні роковини підриву Каховської ГЕС

Рівно рік тому через дії країни-агресора Росії стався прорив греблі та будівлі Каховської гідроелектростанції. З цього приводу президент Володимир Зеленський нагадав, що це був свідомий і прорахований злочин країни-агресора.

Про це президент повідомив у своєму Теlegram-каналі.

“Рік тому російські окупанти підірвали греблю та будівлі Каховської ГЕС. Це був свідомий і прорахований злочин – один із найбільших їхніх злочинів проти природи та людей усього нашого регіону. Навіть точну кількість загиблих зараз з’ясувати неможливо, бо наймасштабнішого удару зазнала окупована частина Херсонщини”, — нагадав Зеленський.

За його словами, загалом постраждали щонайменше десятки тисяч людей, були затоплені значні території України та знищене Каховське водосховище, вода з якого поступала, зокрема, в охолоджувальні ставки Запорізької атомної станції. Частину наслідків того удару вдалося ліквідувати, проте про відновлення Каховської ГЕС поки не йдеться.

Президент наголосив, що не менш значною роботою буде притягнення Росії до справедливої відповідальності за цей та інші злочини війни.

Свідомий і прорахований злочин. Сьогодні роковини підриву Каховської ГЕС

Нагадаємо, російські окупанти зняли відео на Каховській ГЕС одразу після вибуху. На ньому вони знімають руйнування та потік води, сміються і ходять по руїнах гідроелектростанції.

ДСНС змогли провести евакуацію населення з прибережних районів, але лише на підконтрольній частині області. Окупанти довго заперечували факт катастрофи, а потім не пускали в найбільш затоплені населені пункти волонтерів, тому точно невідомо, скільки людей там загинули.

В українському уряді кажуть, що зруйновану росіянами Каховську ГЕС відновлять: проєктні роботи розпочнуться незабаром, але безпосередньо будівництво буде лише після деокупації.

Залишити відповідь