Суровікін знав, що Пригожин готує заколот, а інші генерали могли підтримати ватажка найманців, — ЗМІ

Суровікін знав, що Пригожин готує заколот, а інші генерали могли підтримати ватажка найманців, — ЗМІ

Російський генерал Сергій Суровікін, який деякий час командував окупаційними військами РФ, міг знати про плати ватажка “ПВК Вагнер” Євгена Пригожина вчинити заколот.

Про це пише The New York Times.

Наразі незрозуміло, чи допомагав Суровікін Пригожину складати план повстання. Крім того, є інформація, що інші генерали теж могли підтримати плани ватажка найманців. Стверджується, що якби Пригожин не був впевнений у підтримці, він би заколот не почав.

За словами офіційних осіб, Путін має вирішити, чи вважає він, що Суровікін допомагав Пригожину, і як він має на це реагувати. Поки все вказує на те, що Путні хоче зробити Пригожина єдиним відповідальним за заколот.

Джерела видання вказують на те, що “вагнерівці” надто легко дійшли майже до Москви, тому підозрюють, що деякі російські генерали просто не опиралися їм.

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол сказав, що “сталося занадто багато дивних речей, які вказують на те, що існувала змова”.

“Подумайте, як легко було взяти Ростов. У Росії всюди стоїть озброєна охорона, і раптом навколо немає нікого, хто міг би щось зробити?”, — написав він.

Проте, Пригожин розраховував на більшу підтримку.

Нагадаємо, “марш справедливості” Пригожина на Москву зупинився в 200 кілометрах від російської столиці. Сам Пригожин та “вагнерівці”, які відмовляться підписувати контракт із Міноборони РФ, можуть поїхати в Білорусь.

Залишити відповідь