Строки ідентифікації для переселенців в окупації продовжено до 31 березня 2024 року

Строки ідентифікації для переселенців в окупації продовжено до 31 березня 2024 року

Пенсіонери, які зараз перебувають на окупованій території, і які отримали довідку переселенця до 24 лютого 2022 року повинні пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, щоб у них і далі була можливість отримувати пенсії.

Про це нагадали юристи з громадської організації “Донбас-SOS”.

Відповідні зміни було прийнято Урядом 27 грудня 2023 року. До цього ідентифікація мала завершитися 31 грудня 2023 року, тобто сьогодні.

Як пройти ідентифікацію

  • особисто звернутися до відділення Ощадбанку, з собою мати паспорт та картку. Зняття готівки особисто через касу, або введення паролю по картці через касу і буде ідентифікацією.
  • звернутися особисто до територіального органу Пенсійного фонду;
  • авторизуватися на Порталі електронних послуг ПФУ  за допомогою Дія.Підпис;
  • пройти відеоідентифікацію. Для цього потрібно подати заявку на Порталі електронних послуг ПФУ або звернутися за телефонами: 0800 503 753, (044) 281-08-70, (044) 281 08 71 (із переліку питань оберіть “Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації“ та натисніть цифру 3 на клавіатурі телефону). Більше інформації про відеоідентифікацію читайте у статті
  • звернутися до закордонної дипломатичної установи (якщо пенсіонер перебуває за кордоном). В цьому разі відбувається посвідчення факту, що особа є живою, і видається відповідний документ.

Такий документ разом з письмовою заявою про продовження виплати пенсії (складається в довільній формі) пенсіонеру потрібно самостійно надіслати органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.

Це можна зробити таким способами:

  • надіслати рекомендованим поштовим відправленням або поштовим відправленням з оголошеною цінністю;
  • надіслати відскановані документи через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (авторизуватися на Порталі потрібно із використанням КЕП або УЕП, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).

Крім вищезазначеного, якщо пенсіонер протягом останніх 6-ти місяців змінював місце        проживання як внутрішньо переміщена особа, це прирівнюється до ідентифікації.

Важливо проводити будь-які видаткові операції по рахунку (знімати гроші, перераховувати на інший рахунок, розраховуватися за придбання товарів чи послуг).

Пенсіонерам, у яких відсутні видаткові операції протягом 6-ти місяців, з 1 січня 2024 року гроші не будуть зараховуватись на рахунок. Нарахована сума пенсій буде перерахована на рахунок лише після проходження фізичної ідентифікації.

Якщо особа, яка перебуває на підконтрольній території України, є особою з інвалідністю I групи або за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатна до самообслуговування та потребує постійної сторонньої допомоги — рекомендуємо переоформити отримання пенсії через Укрпошту. В цьому разі ідентифікація не проводиться.

Важливе нововведення: пенсіонери-ВПО, які перебувають на підконтрольній території України або за кордоном (окрім Росії та республіки Білорусь) та звернуться особисто для ідентифікації до Ощадбанку, органів ПФУ чи дипустанови, будуть переведені на загальні умови одержання пенсії (зможуть відмовитись від довідки про взяття на облік ВПО та обрати банк). 

Відповідно до змін від 27 грудня 2023 року ідентифікацію одержувачам соціальних виплат проходити не потрібно.

Проте важливо проводити видаткові операції по рахунку.

Особам, які є ВПО, та одержують соціальні виплати на карту Ощадбанку, строк дії якої перевищує один рік, і протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції, з 1 лютого 2024 року соціальні виплати нараховуватись не будуть.

Для відновлення соціальних виплат після їх припинення, особі потрібно особисто звернутися до органу соціального захисту.

Реальна Газета з’ясувала, як пройти ідентифікацію по відео для тих пенсіонерів, які не можуть виїхати на підконтрольну територію. Це потрібно зробити до 31 березня 2024 року.

Залишити відповідь