Стало відоме місцезнаходження правозахисника та військовослужбовця Максима Буткевича. Опубліковане фото

Стало відоме місцезнаходження правозахисника та військовослужбовця Максима Буткевича. Опубліковане фото

Захоплений в полон росіянами правозахисник та військовослужбовець Максим Буткевич зараз перебуває в колонії і місті Хрустальне (колишній Красний Луч) на окупованій Луганщині.

Про це пише видання “Ґрати” з посиланням на адвоката Леоніда Соловйова.

Авдокатам Буткевича вдалося отримати відповідь від російської Федеральної служби виконання покарань на запит про місцезнаходження правозахисника.

Буткевич був захоплений у червні 2022 року в Луганській області та обвинувачений у жорстокому поводженні з мирними мешканцями та використанні заборонених воєнних методів. За звинуваченням, 4 червня він, як стверджували, обстріляв гранатометом житловий будинок у Сєвєродонецьку. Хоча Буткєвіч був примушений визнати власну провину, розслідування “Ґратів” виявило, що у день нападу він не перебував на фронті та до 14 червня перебував у Київській області.

Суд, що працював у окупованому Луганську, виніс вирок у 13 років позбавлення волі. Апеляційний суд 23 серпня підтвердив цей термін. Після цього місцеперебування Буткевича залишалося невідомим. Адвокат Соловйов звернувся з запитом до ФСВП, однак відповідь отримав лише зараз.

Крім того правозахисники опублікували фотографію Буткевича в камері СІЗО №1 Луганська.

Раніше Реальна Газета повідомляла, що український правозахисник, журналіст і військовослужбовець ЗСУ Максим Буткевич зник у російському полоні. З кінця серпня немає інформації про його стан та місцезнаходження.

У березні 2023 року терористичне угруповання “ЛНР” засудило Буткевича до 13 років колонії суворого режиму.

Окупанти звинуватили його в нібито “жорстокому поводженні з мирними жителями”, “замаху на вбивство” двох осіб та “умисному пошкодженні чужого майна”.

Залишити відповідь