“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

На окупованій Луганщині угрупування “ЛНР” розпочало справжню війну зі Святим Валентином, пропонуючи замінити його днем звільнення Луганська та роздаючи на вулицях “сталінтінки”. Реальна Газета розбиралася, чим свято “завинило” перед росіянами.

“Нормальне” свято з портерами Сталіна

Поки в Україні день Святого Валентина сприймають як додатковий шанс сказати коханим, рідним, друзям слова любові та підтримки, в російському Татарстані дитяча омбудсменка Ірина Волинець пропонує дарувати замість валентинок “сталінтінки” — листівки у формі сердечка з портретом диктатора Йосипа Сталіна.

“Сьогодні є нормальне свято, а не якийсь Валентин”, — написала вона у себе в Telegram.

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

В коментарі російському пропагандистському виданню News.ru чиновниця заявила, що свято росіянам нібито нав’язали. 

“Наразі всі опритомніли від цього мороку, від поклоніння Заходу, вивчили історію святого Валентина і зрозуміли, що це свято нам чуже”, — стверджує росіянка і пропонує “імпортозаміщення”: замість Дня Святого Валентина святкувати російський “аналог” — День сім’ї, любові й вірності (День святих Петра та Февронії).

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

Проте “сталінтінки” придумала не Волинець. З 2018 року День Святого Валентина в окупованому Луганську проходить під гаслом “не даріть один одному валентинки, а даріть “сталінтінки”. На них друкують зображення радянського вождя Йосипа Сталіна та маршала Климента Ворошилова в оточенні троянд. Зображення нібито повинно було нагадувати, що 14 лютого 1943 року тодішній Ворошиловград звільнили від фашистських загарбників. Такі листівки роздавали на вулиці. Наприклад, у 2021 році цим займалися учасники молодіжного крила так званого Союзу комуністів Луганщини.

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

Цікаво, що у 2016 році подібними листівками пропонували вітати з річницею… звільнення Ростова-на-Дону. Воно теж відбулося 14 лютого 1943 року.

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

Мітинги та реквієми. Як проходить 14 лютого в окупованому Луганську

Угрупування “ЛНР” воліє відзначати 14 лютого мітингами та реквіємами, присвяченими роковинам звільнення Луганська від німецько-фашистських загарбників. До пам’ятників та братських могил покладають квіти, вітають гостей з Росії, підіймають червоні знамена. Наприклад, цього року до заходів залучити юнаків та дівчат з так званого “козачого кадетського корпусу” та “Юнамрії”. Одні несли до пам’ятника “гірлянду слави”, а інші отримали від ватажка угрупування “ЛНР” Леоніда Пасічника копію “прапора перемоги”. Стверджується, що найкращих учнів луганських шкіл змушують нести “почесну вахту на посту №1” біля цього прапору. Тобто декілька годин поспіль діти повинні не відходити від “красного знамєні”.  

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

А в окупованому Сорокіному (Краснодоні) російська організація “Молода гвардія Єдиної Росії” розгорнула 300-метрову георгіївську стрічку. І там, і в Луганську колаборанти навіть не удають, що зацікавлені в популяризації історії — вони поширюють пропагандистські меседжі про “наших військових”, які зараз “оберігають мешканців Донбасу”.

“Сталінтінка” для Луганська. Як окупанти воюють зі Святим Валентином

Про що насправді говорять пропагандисти, коли говорять про звільнення Луганська

14 лютого у “Тік-Тоці” за тегом “Луганськ можна було знайти безліч відео про “альтернативне” святкування 14 лютого. Проте всі ролики про річницю звільнення Луганська від фашистів обов’язково містили підміну понять: війна 80-річнох давнини замінювалася війною сучасною. Тобто пропагандисти знову повторювали меседж про “боротьбу з фашистами” та захист всього світу від “коричневої чуми”.

@frontnews1 #луганск#победа #лнр #россия #newsfront4 #россия🇷🇺 ♬ оригинальный звук – Front News
@natiknatysj #Луганск ♬ Война – Тото

Наприклад, у ролику про меморіальні заходи в музеї Молодої гвардії в окупованому місті Сорокіно показують експозицію, присвячену не власне звільненню Краснодону (які він називався у 1943 році), а війні України з Росією. Демонструється прапор “ЛНР”, гільзи від снарядів, сучасні світлини — все це не має відношення до боротьби з фашистами, проте пропагандисти намагаються проводити паралелі із сучасністю.

@ksenia_kulish #луганск #лнр #донбасс #2014 ♬ оригинальный звук – bmg807

На таких самих паралелях побудовано ще один ролик з кадрами концерту, влаштованого в Луганську в так званому “Театрі на Оборонній”, який колись був українським драматичним театром. За спинами артистів на сцені демонструють відеоряд з кадрами бойових дій Другої світової війни та кадрами сучасного повномасштабного вторгнення та врученням нагород російським окупантам.

@wqktrf 14 февраля в Луганске отмечают 80-ю годовщину со дня освобождения от фашистских захватчиков.#луганск #любимыйгород❤️ #рек #рекомендации ♬ оригинальный звук – Вадим
@allanemova11 14 февраля 2023 год – 80-я годовщина освобождения Луганска от немецко-фашистских захватчиков#лнрлуганск🇷🇺🇷🇺🇷🇺 #мыроссия🇷🇺 #мирдонбассу🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺 #россия🇷🇺 ♬ оригинальный звук – allanemova11

В минулі роки місцеві комуністи лише намагалися створити замінник “неправильному” з їх точки зору “західному” Дню Святого Валентина. Проте заклик дарувати листівки з портретом диктатора Сталіна замість освідчень у коханні популярності не отримав. Зараз російські пропагандисти намагаються ще раз наповнити свято новим змістом. Максимально простими образами та порівняннями вони переконують: боротьба з фашизмом нібито ще триває. Всупереч будь-якій логіці звучать меседжі про те, що росіяни когось захищають, хоча це РФ веде загарбницьку війну на території чужої держави.

Залишити відповідь