Що робити, якщо людина потрапила в полон. Поради правозахисників

Що робити, якщо людина потрапила в полон. Поради правозахисників

Правозахисники розповіли алгоритм дій для тих, чиї родичі потрапили до полону. В першу чергу, треба зібрати якомога більше інформації про зниклого.

Про це пише Національне інформаційне бюро.

Там зазначили, що у разі підозри, що людина саме потрапила до полону, треба дотримуватися чіткого алгоритму дій.

  1. Повідомити до НІБ у будь-який зручний для вас спосіб – зателефонувати на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 чи скористатися чат-ботом.
  2. Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01 або ж надіслати листа на електронну адресу: united.centre.ssu@gmail.com.
  3. Подати заяву до територіального підрозділу поліції. Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.
  4. Здати біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи.
  5. Зв’язатися з СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, для подальшої взаємодії з ним.
  6. Розпочати вести “щоденник”, у якому записувати всю важливу інформацію про полоненого, що будете отримувати в подальшому.

Нагадаємо, 28 листопада голова угрупування «ЛНР» Леонід Пасічник заявив про черговий обмін полоненими: угрупування отримало 23 своїх бійця. Напередодні сторони провели обмін полоненими у форматі “50 на 50”.

Залишити відповідь