Шахраї намагаються ошукати пенсіонерів, які намагаються пройти ідентифікацію у Пенсійному фонді

Шахраї намагаються ошукати пенсіонерів, які намагаються пройти ідентифікацію у Пенсійному фонді

Шахраї пишуть пенсіонерам-переселенцям, представляються представниками Пенсійного фонду, пропонують пройти ідентифікацію по відео і намагаються дізнатися реквізити банківських карток: номер, дату випуску та CVV. У Пенсійному фонді попередили, що дані банківських карток не потрібні для ідентифікації. Вони цікаві лише шахраям.

Як офіційно заявили у Пенсійному фонді України, ані для подання заяви на проведення фізичної ідентифікації за допомогою відеоконференцзв’язку, ані для процедури ідентифікації, продовження чи поновлення виплат, уповноважені працівники Фонду не використовують для підтвердження особи пенсіонера інформацію про реквізити банківських карток. Це не передбачено жодним нормативним документом.

“У разі якщо вам телефонують з такою пропозицією, радимо повідомляти про факт шахрайства органи Національної поліції України. Про порядок подання заяви на проведення фізичної ідентифікації за допомогою відеоконференцзв’язку та з алгоритмом її проведення ознайомлюйтесь за посиланням”, – додали у ПФУ.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики повідомляли, що пенсіонерам-переселенцям, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року і не користуються своєю банківською карткою протягом 6 місяців і більше, призупинять перерахування пенсій на карткові рахунки до моменту, поки такі пенсіонери не підтвердять свою особу.

Які дані пенсіонери повинні надати при ідентифікації

Термін проходження ідентифікації нещодавно урядовці продовжили до 31 березня 2024 року. До цієї дати громадянин повинен звернутися через Пенсійний фонд України через особистий кабінет на порталі електронних послуг за посиланням і призначити зустріч.

У випадку проходження ідентифікації онлайн по відеоконференції пенсіонери повинні відповісти на низку питань і надати таку інформацію:

  • Надати згоду на проведення відеоідентифікації, у тому числі на відеофіксацію вашої особи та (або) екрана з вашим зображенням, а також пред’явлених вами документів;
  • Назвати ім’я, прізвище, по батькові;
  • Назвати дату народження;
  • Назвати реквізити паспортного документа (серія (за наявності), номер, дата видачі паспорта громадянина України, найменування уповноваженого суб’єкта, який видав документ, термін дії (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • Назвати ідентифікаційний код (якщо його немає, то потрібно назвати причину відмови від цього документа та дату, коли від нього відмовилися); Назвати реквізити пенсійного посвідчення;
  • Назвати номер телефону, адресу електронної пошти або інший спосіб зворотного зв’язку;
  • Назвати зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання;
  • Назвати місто, де розташований орган ПФУ, до якого зверталися востаннє.

Процедура триває приблизно 20 хвилин.

Як повідомляла Реальна Газета, пенсіонерам, які внаслідок війни стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО), необхідно пройти процедуру ідентифікації для продовження виплат. Зробити це потрібно до 31 березня поточного року.

Залишити відповідь