Сербські найманці в російській армії поскаржилися на знущання та спроби відправити у бій неозброєними. Їх оголосили шпигунами

Сербські найманці в російській армії поскаржилися на знущання та спроби відправити у бій неозброєними. Їх оголосили шпигунами

У Росії сербських найманців, які беруть участь у війні проти України, оголосили шпигунами, бо вони відмовилися йти на штурми лише з двома автоматними ріжками. Решту озброєння їм пропонували здобути у бою.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ситуація набула розголосу після відеозвернення сербського снайпера Деяна Берича, який вербує сербів до російського війська. Також він є офіційним повіреним російського диктатора Володимира Путіна. Вербич заявив, що командування 119 гвардійського повітряно-десантного полку РФ жорстоко поводиться з сербськими найманцями.

За його словами, командування полку послало найманців на штурм без достатнього озброєння. А решта особового складу називала їх “циганами”. Після відмови найманців понад добу тримали на морозі включно з тими, хто вже хворів. Військова поліція, яка прибула на місце, побила сербів.

Після цього сербських найманців оголосили дезертирами та військовими злочинцями. Їх начебто роззброїли, виштовхнули з окопів і змусили зізнатися у шпигунстві.

Як повідомляла Реальна Газета, уряд країни-агресорки Росії підготував низку заходів, які дадуть змогу обмежити доступ до публічної інформації про втрати російської армії в Україні. Так, Пенсійний фонд РФ отримав вказівку засекретити інформацію про виплати учасникам бойових дій.

Залишити відповідь