СБУ оголосила підозру росіянину, який був “прем’єром ДНР” та допомагав красти українське зерно

СБУ оголосила підозру росіянину, який був “прем’єром ДНР” та допомагав красти українське зерно

Служба безпеки України повідомила про підозру голові «уряду ДНР», росіянину Віталію Хоценку, який налагодив вивіз за кордон через порти окупованого Маріуполя українське зерно та вугілля.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Відомо, що Віталій Хоценко очолив органи “виконавчої влади” на тимчасово окупованій території Донецької області. Він призначає та звільняє «заступників голови уряду», так званих міністрів та керівників окупаційних “адміністрацій”.

Також підозрюваний видає та підписує документи від імені нелегітимних «органів державної влади ДНР», які згідно з чинним законодавством України є нікчемними.

Хоценко організував та допоміг провести фейковий референдум про “приєднання” захопленої території Донецької області до складу Росії.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України)
  • ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації)

Йому загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна або без такого.

Зараз Хоценко перебуває на окупованій частині Донецької області.

Нагадаємо, Хоценко народився в Україні, проте більшу частину життя прожив в Росії. Там був директором Департаменту промислової політики Міністерства промисловості та торгівлі. Проте в 2022 році його направили на окуповану Донеччину.

Недавно ще один такий російський чиновник, який рік працював з угрупуванням “ЛНР”, став головою Чукотського округу.

Залишити відповідь