Російський пропагандист Андрій Морозов “Мурз” застрелився та заповів поховати себе в Кіровську

Російський пропагандист Андрій Морозов “Мурз” застрелився та заповів поховати себе в Кіровську

Російський військкор та пропагандист Андрій Морозов також відомий як “Мурз” наклав на себе руки після того, як російське військове керівництво змусило його видалити публікацію про 16 тисяч загиблих військових РФ у боях за Авдіївку.

Це випливає із передсмертної публікації, яку “Мурз” залишив у своєму телеграм-каналі “Нам пишут из Янины”.

“Я завжди знаходив у собі нові сили боротися. Лікарям на розтині, мабуть, цікаво буде дізнатися, як я ще тримався на ногах усі ці роки з такими потрухами. Якось тримався. Знайшов би ще сил, і ще, але я не бачу сенсу боротися далі тими засобами, які доступні мені живому. Вони вичерпані, вони втратили ефективність, і я дістаю останній засіб”, — написав він у публікації, яка з’явилася в його телеграм-каналі о 7:12 21 лютого.

Морозов був російським військовим та пропагандистом, який часто скаржився на російське військове керівництво та великі втрати росіян. Напередодні він написав пост про 16 тисяч загиблих росіян під Авдіївкою, проте цей пост його змусили видалити.

“Сьогодні, товаришу полковнику, за вашим наказом мене змусили видалити пост із мого телеграм-каналу “Нам пишуть із Яніни”. А Вас змусило віддати цей наказ Ваше командування, спираючись на стару добру армійську колективну відповідальність. Не видалить – не дамо постачання. Снарядів. Коптерів. Нових танків та БМП. А його, Ваше командування, змусили це зробити політичні повії на чолі з Володимиром Соловйовим, які суть самі приїхати та натиснути на курок. Що ж, я це зроблю сам. Сам розстріляю себе, якщо ніхто не наважиться взяти на себе цю дрібничну справу. А вам дадуть танки та коптери. <…> З 21 лютого 2024 року ви можете сміливо говорити всім, хто вам подзвонить, що я у вас не служу, і жодних проблем зі мною немає”, — написав він.

У тому, що сталося, він звинувачував генералів та журналістів.

“Росія – мій дім, захоплений ворогами. Послужливими лизателями дупи начальства. Генералами, готовими “покласти” тисячі солдатів, аби “відзначитися”. Журналістами, які будують кар’єру на брехні з екрану”, — заявив він.

“Мурз” стверджував, що з жовтня країна-агресор втратила 16 тисяч військових.

“16 тисяч безповоротних втрат із нашого боку. <…> бійцю зі “сточеного в нуль” полку 1487 року, коли він несе заяву до пітерської військової прокуратури, відмовляють у прийомі заяви, <…> популярно пояснюючи, що ті, кого він хоче покарати, вже призначені героями. А ви, солдатики… помрите мовчки”, — йшлося у видаленому пості.

Російський пропагандист Андрій Морозов &#8220;Мурз&#8221; застрелився та заповів поховати себе в Кіровську
Видалений пост “Мурза”

Про смерть “Мурза” написали також пропагандистські канали “Романів Лайт” та “ПріZрак Новоросії”. Проте офіційних підтверджень смерті Морозова наразі немає.

Пропагандист заповідав поховати себе на території окупованої Луганщини — в Голубовці (колишня назва — Кіровськ).

“Друзі! Не сумуйте за мою смерть. Давайте я позбавлю вас пишних промов на похороні, скажу все сам. Просто закопайте мене на цвинтарі в Кіровську (ЛНР), поряд із солдатами батальйону “Привид”, які загинули з моменту підписання Мінських угод та до початку СВО”, — написав Морозов.

Нагадаємо, Андрій Морозов — росіянин, який у 2014 році вступив у лави бойовиків на окупованій частині Донбасу. З 2015 року був активним учасником бойових дій, займався налаштуванням дронів для армії “ДНР”, але при цьому критикував російську армію. Після 2022 року став працювати над покращенням зв’язку окупантів, паралельно пишучи про проблеми армії росіян.

Як повідомляла Реальна Газета, російський вбивця, терорист та націоналіст, який виступав на сцені з “черепом захисника Маріуполя”, помер в лікарні за декілька днів після того, як отримав кульове поранення в голову в окупованій Кадіївці на Луганщині.

Залишити відповідь