Росіяни шукають приводи, щоб відбирати українські документи у жителів окупованих територій, — ЦНС

Росіяни шукають приводи, щоб відбирати українські документи у жителів окупованих територій, — ЦНС

У жителів окупованої території під різними приводами вилучають документи, попри те, що в Росії не заборонено мати подвійне громадянство.

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.

Зазначається, що окупанти стали ходити по домівках та перевіряти документи на житло. Якщо це українські документи, то їх змушують переробляти на російські. Але зробити це можливо лише за наявності російського паспорта. Якщо людина погоджується і оформлює документи відповідно до російського законодавства, українські документи вилучають.

Зазначається, що в Росії можна отримати громадянство та не виходити з громадянства іншої країни. Проте для жителів окупованої території роблять виняток та вилучають українські паспорти. До того ж, за даними ЦНС, паспорти відбирають у тих, хто потрапив у катівні, і не повертають після звільнення.

В організації зазначили, що деякі з відібраних паспортів окупанти віддають диверсантам.

Як повідомляла Реальна Газета, СБУ вже викрила понад 30 освітян, які пішли на співпрацю з окупантами та зайнялися русифікацією українських шкіл. Мова йде про керівників так званих “відділів освіти” та директорів захоплених навчальних закладів.

Залишити відповідь