Росія ставить на меті повне захоплення Луганської та Донецької областей, але на це може піти рік, — ISW

Росія ставить на меті повне захоплення Луганської та Донецької областей, але на це може піти рік, — ISW

Росія не залишає планів повністю захопити Луганську та Донецьку області, але здійснення цього плану займе від 6 до 12 місяців і вимагатиме масштабного наступу.

Про це повідомляють в Інституті вивчення війни (ISW).

 Аналітики пояснюють загострення на фронті бажанням перешкодити Україні повернути собі ініціативу напередодні великого наступу РФ на Донбасі.

В ISW вважають, що наступ РФ в Донецькій області призведе до захоплення російськими військами ключових позицій у західній частині Луганської області та північному сході Донецької області. Основним напрямком наступу РФ залишатиметься Бахмут, а оборони — лінія Сватове-Кремінна.

Локалізовані атаки на Вугледар та населені пункти в Донецькій та Запорізькій областях, ймовірно, спрямовані на те, щоб розосередити українські війська та створити умови для вирішального наступу Росії у західній частині Луганської області, як раніше оцінювала ISW.

Російські сили можуть намагатися розсіяти угруповання українських військ на лінії Сватове-Кремінна, щоб дозволити росіянам відбити Лиман Донецької області.

В ISW припускають, що РФ знову може спиратися на хибні відомості щодо можливостей російських збройних сил. Тому там вважають, що навіть якщо РФ захопить Вугледар, навряд чи у російської армії будуть сили захопити ту частину Донецької області, що залишилася.

Поточні наступи РФ можуть зірвати плани України щодо контрнаступу, проте далі наступ РФ теж не зможе розвиватися через весняний сезон дощів.

Після цього кульмінація російських сил створить сприятливі умови для українських сил, які вони зможуть використати у своєму контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року. Крім того, Україна отримає вигоду від постачання західних танків, які щойно були обіцяні.

В ISW припускають, що врешті Україна опиниться у сприятливій для контрнаступу позиції.

Як повідомляла Реальна Газета, журналіст Андрій Цаплієнко показав відео, яке напередодні було знято в місті Вугледар Донецької області. Він показав, як місто постійно обстрілюється і охоплене вогнем та димом.

Аби перебільшити свої перемоги на фронті, російські окупанти спробували видати знімки удару по Павлівці Донецької області за атаку на Вугледар, який вони зараз штурмують.

Залишити відповідь