Росія не випускає за кордон українців с російськими паспортами. ЗМІ пишуть про зникнення частини з них

Росія не випускає за кордон українців с російськими паспортами. ЗМІ пишуть про зникнення частини з них

Росія максимально уповільнила на кордоні пропуск українців, які намагаються виїхати в Латвію та Естонію. ФСБ блокує виїзд тим, хто має російський паспорт.

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«У спеціальних пунктах фільтрації ФСБ перевіряє громадян України на наявність у них паспорта РФ. За нашою інформацією, якщо громадянин України не має паспорта Росії, йому дозволяють виїхати. А якщо встановлюють, що громадянин України має ще й російський паспорт, таку людину не випускають з Росії», — повідомили в міністерстві.

При цьому українців, які мають кримську реєстрацію, але не мають паспорта РФ, пропускають. Вони можуть вільно перетинати КПП. Це підтверджують представники українських консульських установ в Естонії та Латвії.

«При перетині кордону нашим громадянам допомагають волонтери. Вони забезпечують людей їжею, водою тощо. Тим, хто не хоче чи не може чекати, пропонують скористатися безплатним переїздом до іншого пункту пропуску. Наприклад, до російсько-казахського кордону, звідки можна дістатися інших країн», — повідомили в Мінреінтеграції.

Крім того, в міністерстві нагадали номер гарячої лінії для тих, хто потрапив у складну ситуацію або потребує допомоги: для дзвінків з-за кордону та з окупованих територій, WhatsApp/Telegram/Viber: +38096-078-8433.

Водночас з цим в Естонії заявили, що РФ зібрала українських біженців, які були з російського боку кордону, посадила їх на вантажівки та вивезла у невідомому напрямку.

“Раніше на кордоні чекали трохи більше тисячі людей, а сьогодні їх там уже немає – їх посадили на вантажівки і відвезли”, – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.

Естонські поліцейські та прикордонники збираються шукати зниклих українців за допомогою дронів, щоб з’ясувати, чи російська влада не направляє цих людей кудись у зелену прикордонну смугу, як це робила Білорусь із біженцями минулого року на кордоні з Литвою та Латвією.

“Тисяча людей – уже досить багато, але ми готові до цього”, – зазначив міністр внутрішніх справ.

Ляенеметс визнав, що Естонія може робити тільки припущення про реальні причини такої ситуації, однак він вважає, що «напевно, наказ зробити усе це прийшов згори», тобто від російської влади.

Залишити відповідь