Росіяни збираються шукати золото на окупованій Луганщині

Росіяни збираються шукати золото на окупованій Луганщині

Окупаційна адміністрація хоче передати інвестору родовище золота та срібла в Антрацитівському районі окупованої Луганщини.

Про це в коментарі пропагандистському виданню ЛІЦ заявив “заступник голови уряду ЛНР” Павло Ковальов.

Інвестора збираються визначити на аукціоні. Передбачається, що він буде розвідувати та видобувати рудне золото та срібло на Бобриківському родовищі, розташованому поблизу Антрацита. Заявки на аукціон можна подавати з 13 серпня по 6 вересня 2024 року.

Ковальов заявив, що “понад сто років тому, мабуть, були перші згадки про рудне золото на території Луганської Народної Республіки”. Хоча сто років тому ніякої “народної республіки” не існувало.

За його словами, рудні свердловини показували наявність золота в Антрацитівському районі. Дорогоцінні метали видобуватимуть кар’єрним способом. Передбачається, що для цього буде потрібне будівництво підприємства.

“Орієнтовні запаси золота — 1663 кг і 10 т срібла”, — додав Ковальов.

Що таке Бобриківське родовище

Бобриківське родовище знаходиться за кілометр на південь від села Бобрикове Антрацитівського району Луганської області. Зараз ця територія окупована. За наявними даними, золота у рухах цього родовища — від 2 до 12 грамів на тонну.

Вибудувати золото на Луганщині збиралися ще з радянських часів. Всі спроби закінчувалися провалом.

Бобриківське золотоносне поле відкрили радянські геологи, перед якими поставили задачу позначити на карті всі корисні копалини Союзу. Це родовище позначили як “імовірні запаси”. Радянські геологи визначили поклади Бобриківського родовища у 2,3–3 млн унцій золота та 16 млн унцій срібла. Проте собівартість їхнього видобутку була економічно недоцільною.

За часів незалежної України спробами добичі золота під Антрацитом намагалася займатися держпрограма “Золото України” в середині 90-х. Розробку віддали приватній компанії “Донецький кряж”, яка мала вирішити, як добувати копалини. За приблизно 4 роки вони добули 10 тис. тонн руди, звідки дістали 40 кг золота-сирцю. Подальша очистка біла більш дорогою, а чистого продукту виявилося ще менше.

Не вдалося розробити “золоту жилу” австралійським інвесторам, які частково викупили “Донецький кряж”. Заявлялося, що вміст золота у руді — від 1 г/тонна до 16 г/т. Треба було залучати інвесторів для побудови збагачувальної фабрики. Проте ідея нікого не зацікавила.

Після 2014 року про “луганське Ельдорадо” заговорив тодішній очільник угруповання “ЛНР” Ігор Плотницький. Проте на практиці видобутком золота так ніхто і не зайнявся. Зараз пошуками інвесторів зайнявся наступник Плотницького Леонід Пасічник.

Спеціалісти вважають, що золото в Бобриківському родовищі є, але скільки — оцінити важко. Воно залягає тонкими жилами, скільки таких жил і де вони — оцінити теж важко. Так само викликає питання подальшої очистки добутої руди.

Цілком ймовірно, що добувати і збагачувати антрацитівське золото буде дорожче, ніж це золото буде коштувати.

Залишити відповідь