Росіяни виклали у мережу відео зі знущаннями над українськими військовополоненими. Прокуратура відкрила провадження

Росіяни виклали у мережу відео зі знущаннями над українськими військовополоненими. Прокуратура відкрила провадження

Російські окупанти показали відео, на якому вони беруть у полон українських військових, а потім знущаються, б’ють та імітують розстріл. Обласна прокуратура відкрила досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про порушення Женевських конвенцій заявив омбудсмен Дмитро Лубінець.

За його словами, таке поводження з українськими військовополоненими “не виняток з правил, а звична тактика для окупантів”.

На опублікованому відео росіяни ведуть через ліс кількох чоловіків із зав’язаними очима. Їх змушують декламувати гімн СРСР. Коли один з чоловіків падає, його б’ють та стріляють поряд з його головою, що імітувати розстріл.

Лубінець заявив, що звернувся з офіційними листами до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, аби вони задокументували факт знущання.

Пізніше у Генпрокуратурі заявили, що дії є порушенням Женевських конвенцій, згідно з якими військовополонені мають право на гуманне ставлення.

«На відео видно, як російські військові завдають українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітують страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених. Крім того, на відеоролику окупанти застосовують до українських оборонців психологічний тиск, змушуючи співати гімн СРСР», — йдеться у повідомленні.

Зараз правоохоронці встановлюють, імена росіян на відео.

Як повідомляла Реальна Газета, військовослужбовець армії окупантів прикривався українським полоненим солдатом як живим щитом, продовжуючи вести вогонь у бік українських позицій.

Залишити відповідь