Росіяни “віджимають” агрохолдинги, хлібокомбінати та заводи. Скільки компаній вже вкрали окупанти

Росіяни “віджимають” агрохолдинги, хлібокомбінати та заводи. Скільки компаній вже вкрали окупанти

Російські окупанти не лише крадуть цінні речі та техніку, а й цілі компанії. Власників не лише згущують перереєстровувати бізнес, а й відмовлятися від нього.

Про це повідомили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

“1150 компаній на тимчасово окупованих територіях України були зареєстровані у російській юрисдикції. 80% цих компаній фігурують у реєстрі юросіб України, тобто існували до початку окупації, а потім були переведені до російської юрисдикції”, — сказано в повідомленні.

“Віджимають” агрохолдинги, хлібокомбінати, гірничодобувні компанії, заводи, підприємства харчової промисловості, ринки, мережі аптек, торгові центри та багато інших.

Там відмітили, що з-понад тисячі компаній власники вказані лише у 260. Це пояснюється тим, що нові “власники” хочуть уникнути санкцій.

Підприємства на ТОТ, де змінили власників, переорієнтують на роботу на російський ринок, а деякі заводи безпосередньо використовують для потреб збройних сил РФ. Зокрема, “Бердянські жниварки”, які випускали до війни сільгосптехніку, тепер примусили робити для окупантів протитанкові їжаки.

Як повідомляла Реальна Газета, в окупованих Сєвєродонецьку та Лисичанську пошкоджені бойовими діями теплотраси не дозволяють повноцінно запустити опалювальний сезон, хоча окупанти заявляли про запуск котелень у містах.

Залишити відповідь