Росіяни розстріляли шістьох українських воїнів, які не встигли вийти з Авдіївки

Росіяни розстріляли шістьох українських воїнів, які не встигли вийти з Авдіївки

Російські окупанти розстріляли шістьох полонених на позиції Музей (Зеніт) в окупованій Авдіїві.

Про це повідомили українські аналітики проєкту DeepState.

До цього у російському сегменті соціальних мереж з’явилося відео, де видно розстріляні тіла українських бійців. Вони лежать у приміщенні, яке позначено “Гараж №1”. Це місце впізнали.

“Музей знаходився на території колишньої в/ч Зеніт. Через те, що позиції декілька днів були в оточенні, всім, хто був ходячий, довелося з боєм прориватися до основних сил. На жаль, було 4 неходячих хлопців (поранені) та 2 ще ходячих, які не мали шансів без евакуації пробитися”, — сказано у повідомленні.

У DeepState нагадали, що позиції на Зеніті стали вразливими після захоплення іншої позиції — Царської охоти. Туди окупанти проникли через трубу. Росіяни закріпилися там. Паралельно вони продовжили тиск з боку населеного пункту Опитне. Дві групи окупантів об’єдналися та оточили Зеніт.

Аналітики кажуть, що рішення про вихід із Зеніту довго не приймалося, аж поки 13 лютого не закінчився боєкомплект та запас води. Дійці намагалися пробитися самотужки, але зазнали невдачі. Розуміючи вже трагедію та безперспективність оборони, було дано команду прориватися з боєм малими групами. Пізніше один з бійців, який врешті вийшов з позиції, розказав у соціальних мережах, що бійцям на Зеніті по рації прийшов наказ від командира: “кидати поранених”. Але в цей момент командир говорив саме з пораненим.

“14.02 почався вихід малими групами, а пораненим пообіцяли евакуацію, яка мала прибути 15.02. З 5 пораненими залишився один із вцілілих бійців. Інший боєць Панда перед смертю напише: “Мені похуй, що зі мною буде, а хлопців шкода”. Наступного дня, орієнтовно з 12 години на позицію прийшли кацапи, а вже 16.02 в кацапських медіа з’явилися кадри розстріляних бійців”, — сказано у повідомленні.

У DeepState припускають, що українські військові були розстріляні одразу 15 лютого.

Як повідомляла Реальна Газета, командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” Олександр Тарнавський з приводу виходу із Зеніту заявив, що позицію тримали стільки, скільки могли, а тепер відступили на південно-східній околиці Авдіївки Донецької області.

Залишити відповідь