Росія заманює на окуповані території сотні іноземних студентів, — розслідування

Росія заманює на окуповані території сотні іноземних студентів, — розслідування

Попри санкції на окуповані українські території Росія завозить сотні студентів з інших країн. Навчаючись у клонах українських вишів, вони стають частиною російської пропагандистської мережі. Згодом такі студенти впливають на сприйняття Росії у своїх країнах.

Про це під час презентації розслідування розказав заступник головного редактора “Реальної Газети” Олександр Білокобильський.

Зусилля Росії зосереджені на глобальному півдні: країн Африки, Азії, Латинської Америки. Студентів приймають як в російські виші, так й у виші на окупованій території. Переважно, це педагогічні виші. З цих студентів роблять агентів впливу, які будуть лояльно ставитися до країни, де провели студентські роки.

В Росії діють “сірі схеми” — студентів приймають в російські виші, а на другому курсі переводять на окуповану територію. На останньому курсі знову повертають в Росію. Так створюється ілюзія міжнародного визнання вузів-клонів на окупованій території.

Іноземні студенти їдуть на окуповану територію за дешевою освітою за кордоном, а також за інерцією, оскільки існують давні традиції навчати іноземних студентів в російських та українських вишах.

Проте Росія отримує вигоду від іноземних студентів прямо зараз.

“Ті студенти, які зараз навчаються в Росії, вже спілкуються зі своїми друзями та родинами. Вони передають їм те, що російська пропаганда вливає їм у вуха. Коли почалася так звана “СВО”, іноземних студентів зібрали та пояснили, що це не війна, а “денацифікаціїя””, — розказав Білокобильський.

Він вважає, що протидіяти такому процесу Україна може лише з міжнародними партнерами. Зокрема, потрібно не визнавати дипломи, отримані в Росії чи на ТОТ, в європейських країнах.

Читайте також: Як і для чого РФ заманює іноземних студентів на окуповані території. Розслідування “Реальної газети”

Залишити відповідь