Родички підозрюваних у вбивстві пропагандиста Рассела “Техаса” Бентлі просять Путіна відпустити їх брата та чоловіка

Родички підозрюваних у вбивстві пропагандиста Рассела “Техаса” Бентлі просять Путіна відпустити їх брата та чоловіка

На окупованій Донеччині дві жінки записали відеозвернення до російського диктатора Володимира Путіна і заявили, що вони — сестра і дружина затриманих російських бойовиків, яких підозрюють у вбивстві пропагандиста та волонтера американського походження Рассела “Техаса” Бентлі.

Відео поширив блогер та військовий Ельман Пашаєв з 5-ї окремої мотострілкової бригади Захарченка. Як запевняє дружина Рассела Бентлі, до зникнення “Техасу” можуть бути причетні військовослужбовці саме цього підрозділу.

Жінок звуть Ольга Іорданова та Ірина Мальцева. Вони просять відпустити двох затриманих — командира танкової роти 5-ї бригади Андрія Іорданова та лейтенанта Володимира Бажина 5-ї бригади російської окупаційної армії.

Пропагандиста і громадянина США Рассела “Техаса” Бентлі, який приїхав до Донецька у 2014 році, зник без вісті 8 квітня 2024 року в Петрівському районі Донецька. Донецька дружина бойовика вважає, що її чоловіка катували та вбили. Вона звинувачує у цьому російських військових. Вони могли вкрасти “Техаса” біля автобази у Петрівському районі окупованого Донецька.

Жінки вважають, що військових “несправедливо обвинуватили”.

На відео жінки не повідомляють, що військовослужбовців затримано у зв’язку зі зникненням і ймовірним вбивством саме Рассела Бентлі. Про це свідчать вкрай схожі обставини. Також про те, що йдеться про справу “Техасу”, повідомила волонтерка Наталія Хім-Максимус, та вдова бойовика.

Жінки на відео стверджують, що “у нас відбувається беззаконня”.

“Був приліт <…> під час прильоту <…> якимось чином у нас опинився <…> на місці прильоту американець <…> розмовляв англійською мовою, розмахував зброєю. Наші хлопці його затримали <…> Тепер із незрозумілих причин їх посадили, посадили їх 28 травня. Наших адвокатів за згодою яких ми знаходимо, слідчий, якого було надіслано з Москви <…> не приймають. Він їх постійно усуває від справи <…> змушує хлопців постійно підписувати відмову від цих адвокатів, яких ми йому знаходимо <…> На необґрунтованій ситуації посадив хлопців в ізолятор і не дає нам ні побачитися, ні щось передати, ні взагалі пояснити чому вони там сидять”, — каже у своєму зверненні дружина.

Жінки стверджують, що їхніх близьких незаконно утримують місцеві правоохоронці під керівництвом російських слідчих. Вони вважають, що вбивство Бентлі — колишнього громадянина країни, з якою ворогує Росія, не може бути причиною того, що вони залишилися без “брата та чоловіка”.

Як повідомляла Реальна Газета, пропагандист американського походження Рассел Боннер Бентлі зник в окупованому Донецьку 8 квітня. З 2014 року чоловік воював на боці гібридних російських сил у Донецьку. Одружився з жителькою Донецька та отримав російське громадянство.

Його дружина потім розповіла, що Бентлі викрали російські танкісти. Згодом “волонтера” знайшли вбитим зі слідами катувань.

Досі вдові не віддали тіло загиблого чоловіка.

Залишити відповідь