Країна-агресор Росія хоче домогтися від США поступок у питанні війни в Україні. Для цього Кремль вдається до використання старих американо-російських договорів про контроль за озброєнням.
Про це йдеться у звіті американського Інституту досліджень війни (ISW).
Вчора Державна дума РФ оголосила про денонсацію Угоди про утилізацію та розміщення плутонію. Згідно з цією угодою Вашингтон та Росія зобов’язалися утилізувати не менше 34 тонн збройового плутонію зі своїх запасів. Угода була підписана у 2000 році, вона набула чинності у 2011 році.
У 2016 році російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який призупинив участь РФ в угоді щодо плутонію. Тоді Кремль аргументував цей крок санкціями США, розширенням НАТО та підтримкою України.
Після денонсації угоди Держдумою її ще повинні схвалити Рада Федерації РФ і російський диктатор. В ISW вважають, що Кремль вже прийняв рішення про повний вихід з угоди.
Аналітики ISW вважають, що дії РФ спрямовані на те, щоб не допустити передачу Україні американських крилатих ракет Tomahawk. Представники Кремля також відреагували на можливість постачання ракет погрозами на адресу США. Так, росіяни заявили, що здійснювати пуски ракет можуть лише американські фахівці, що загрожує їхній безпеці, як армія РФ вважатиме їх “законними цілями”.
Крім того, в Росії заявили, що відповіддю на передачу Україні ракет Tomahawk може стати постачання ракет “Іскандер” та “Орєшнік” Кубі.
Як повідомляла Реальна Газета, 7 жовтня президент США Дональд Трамп заявив про фактичне прийняття рішення щодо надання Україні крилатих ракет Tomahawk.