РФ хоче створити 15-кілометрову “буферну зону” в Харківській області, — ISW

РФ хоче створити 15-кілометрову “буферну зону” в Харківській області, — ISW

У Росії звучать заклики створити в Харківській області 15-кіломтерову буферну зону. Саме через це говорять про наступальну операцію під Харковом.

Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW).

Там відмітили, що у РФ зараз немає сил, щоб найближчим часом здійснити масштабну наступальну операцію, проте розмови в Кремлі на цю тему все одно відбуваються. Так, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, у вівторок, 9 січня, пояснив необхідність цих бойових дій тим, що Росія зробить усе, щоб “запобігти українському вогню із закритих позицій у Білгородській області”.

Після цього меседж розповсюдився через російських пропагандистів, а деякі з них згадали, що закликали до подібного контрнаступу ще влітку 2023 року, коли у Білгородську область заходили проукраїнські сили.

“Російське вторгнення глибиною 15 кілометрів і шириною в кілька сотень кілометрів буде масштабним оперативним заходом, який вимагатиме значно більшого і значно краще забезпеченого ресурсами угруповання сил, ніж те, що російські сили нині сконцентрували вздовж усього міжнародного кордону з Україною, і насамперед — Білгородської області”, – наголошує Інститут.

Там вже не вперше кажуть про можливість наступу на Харківському напрямку та спробувати захопити Куп’янськ. Саме на цьому напрямку окупанти мають достатньо потенціалу для наступальних дій. Проте експерти вимічають, що так росіяни хочуть відвернути увагу українських сил від можливого втручання на Куп’янському напрямі.

Нагадаємо, у ЗСУ кажуть, що у Росії зараз нема ані живої сили, ані техніки, щоб наступати на Харків.

Залишити відповідь