Обвинувачений у державній зраді колишній депутат забороненої “Партії регіонів” Олександр Єфремов втік з України після початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз він мешкає в Москві в елітних апартаментах вартістю 4 млн доларів.
Про це йдеться в розслідуванні журналістів проєкту “Схеми” видання “Радіо Свобода”.
За інформацією “Схем”, колишній “регіонал” утік з України 18 березня 2022 року — через трохи більше ніж три тижні після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Єфремов зміг спокійно виїхати за межі країни через прикордонний пункт пропуску “Чоп”, розташований на кордоні зі Словаччиною.
Відтоді Єфремов “зник з радарів”, але не так давно журналісти встановили, що він живе в Москві. Він зареєстрований за двома адресами в одному житловому комплексі.
Йдеться про два апартаменти на 26-му і 27-му поверхах елітного житлового комплексу “Тріумф-Палас” — другої за висотою будівлі в російській столиці, зведеної в стилі сталінського ампіру.
Апартаменти оформлені на сина “регіонала-втікача” — Ігоря Єфремова. Їхню вартість оцінюють у 2,8 млн доларів.
Згідно із записом із бази даних приватної медичної лабораторії “Гемотест”, Єфремов також зареєстрований в апартаментах на 11-му поверсі “Тріумф-Палас”. Їхня вартість становить 1,2 млн доларів.
Журналісти “Схем” зателефонували Єфремову на номер, виявлений у базі даних, і запитали, що він робить у Москві.
“Ви знаєте, у мене не входить у плани давати зараз якісь інтерв’ю, до побачення”, — наводить видання слова Єфремова.
Видання також надіслало запит до Офісу генерального прокурора (ОГП) України з питанням, чи відоме їм місцезнаходження Єфремова і чи оголошувався він у розшук.
Також журналісти запитали, який запобіжний захід він має у зазначеному кримінальному провадженні та чому не проводяться судові засідання у справі.
В ОГП відповіли, що Єфремов не має запобіжного заходу і в розшук не оголошувався. На запитання про місцеперебування не відповіли.
Олександр Єфремов — колишній голова Луганської обласної державної адміністрації. У кріслі луганського губернатора він провів з 1998 по 2005 рік.
Після цього він рік обіймав посаду президента Луганського регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців.
З 2006 по 2007 рік Єфремов — народний депутат Верховної Ради від “Партії регіонів”. А у 2010 році він очолив фракцію партії в парламенті.
Нагадаємо, Єфремов брав участь у голосуванні за так звані “диктаторські закони” 16 січня 2014 року.
16 липня 2014 року Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу стосовно Єфремова. Тоді його звинуватили у зловживанні владою та протиправному тиску на посадових осіб з метою отримання матеріальної вигоди.
За запитом уповноваженого президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірини Геращенко Генпрокуратура перевіряла причетність Єфремова до організації фінансування бойовиків угруповання “ЛНР”.
У Росії переписали главу підручника з історії про сталінську депортацію народів
У російській підручник з історії, складений пропагандистом Володимиром Мединським, прибрали частину про сталінські депортації у 1941–1944 роках.
Про це повідомляє російське РБК.
Підручник хочуть відреагувати так, щоб там не було згадки про конкретні народи, які були депортовані. Зокрема, у 1944 році депортували кримських татар.
Раніше громадські діячі Північного Кавказу виступили з критикою абзацу підручника про депортації 1944 року. Для доопрацювання підручника було створено робочу групу з глав регіонів, народи яких репресовані.
Згідно з відповіддю Міністерства, “зважаючи на те, що історія насильницького переселення в умовах Великої Вітчизняної війни (ВВВ) представників 12 народів Радянського Союзу виступає як одна з найдраматичніших сторінок новітньої вітчизняної історії”, Міністерство внесе зміни до абзацу на сторінці 351 згаданого підручника.
У чинній редакції цей абзац повідомляє про “факти співпраці з окупантами” у 1943–1944 роках із згадкою конкретних народів — карачаївців, калмиків, чеченців, інгушів, балкарців, кримських татар, а також про рішення ліквідувати державні утворення цих народів усередині СРСР та колективне покарання — насильницьке переселення (депортації) до східних регіонів країни.
У новій редакції йдеться про те, що масове виселення народів у 1941–1944 роках — “трагічна сторінка ВВВ”.
Нагадаємо, мова йде про той підручник історії, де є глава про так звану “спецоперацію в Україні”.
Ще у квітні цього року стало відомо, що помічник російського диктатора Володимир Мединський розпочав написання підручника “правильної” історії для українських школярів, які перебувають в окупації.
У Луганську п’ятикласникам розповідали, що вони “росіяни”
Російські пропагандисти намагаються впливати навіть на дітей. В одній зі шкіл провели урок “Я — росіянин”, наповнений російської пропагандою та спробами відібрати у дітей їх ідентичність.
Про це розповів пропагандистський телеканал “Луганськ 24”.
“Всеросійський урок “Я – росіянин”, присвячений дню народної єдності, вперше пройшов для п’ятикласників у Луганській школі №33. Заняття проводила вчитель історії Ольга Акіньшина”, — ідеться в повідомленні.
На цьому уроці дітям розказували факти з російської історії та показували портрети російських діячів, намагаючись переконати, що це — частина їх історії.
Стверджувалося, що урок мав виховувати у дітей “…повагу до представників різних національностей і віросповідань, сформувати громадянську ідентичність та усвідомлення своєї приналежності до народу (російського)”.
Проте це була спроба відібрати у дітей національну ідентичність.
Як повідомляла Реальна Газета, на окупованій Росією території продовжується мілітарзація дітей: в Мелітополі їх перевдягнули у військову форму та змусили брати учать у відкритті “Дому Юнармії”.
Розповідаємо, як у Луганську піаряться на конфлікті в Ізраїлі
Російська влада намагається отримати вигоду із ізраїльсько-палестинської війни. Вони запустили сильну пропагандистську кампанію. Так тепер на луганському телебаченні схвалюють дії терористів ХАМАС та виправдовують взяття заручників.
Чому деякі студенти не можуть отримати допомогу як переселенці
Андрій, студент Київського університету культури:
«Я намагався подати заявку на ВПО, але ВПО я не можу отримувати, оскільки я прописаний у Києві, в гуртожитку, в якому я не живу».
З такою ж проблемою зіткнулися багато студентів-переселенців.
Андрій, студент Київського університету культури: «Я вступив до університету до Києва. Я прописався у Києві у гуртожитку. Потім розпочався коронавірус, тобто ми перейшли на дистанційну форму навчання. Я поїхав додому до Костянтинівки, жив там, і 24-те число я застав саме там».
Постанова Уряду не дозволяє таким студентам набути статусу тимчасово переміщеної особи.
Ольга Мозгова, начальник управління соціального захисту населення у Печерському районі Києва: «Якщо людина вступила до навчального закладу до лютого 2022 року та отримала реєстрацію у місті Києві, то до закінчення навчального закладу, згідно із законодавством, такий студент не має права на довідку».
Проблеми студентів-переселенців слід вирішувати на урядовому рівні. Так вважають правозахисники.