Участь у “референдумах”, які Росія збирається організувати на окупованій території, тягне за собою кримінальну відповідальність, тому найкраще буде евакуюватися звідти.
Про це заявила віце-прем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
“Найкращий вихід — евакуюватися. Так ви убезпечите себе і свою сім’ю і уникнете тиску від окупантів. А також — не порушіть законодавство України, за яким участь у так званих “референдумах” на тимчасово окупованих територіях тягне за собою кримінальну відповідальність”, — розказала вона.
Верещук закликала українців не боятися їхати і робити це вже зараз, допоки дозволяє хороша погода, оскільки «осінні дощі дуже ускладнять евакуацію, адже дороги будуть розмиті».
Міністр наголосила, що держава подбає про кожну родину, яка переміститься на підконтрольну уряду територію: усіх забезпечать притулком, фінансовою допомогою, ліками, продуктами, теплими речами та предметами першої потреби.
Як писала Реальна Газета, Росія почала відправляти назад депортованих мешканців українських зруйнованих міст.