Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій стосовно РФ. У списку є організація, яка займається “перевихованням” українських дітей

Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій стосовно РФ. У списку є організація, яка займається “перевихованням” українських дітей

Рада ЄС затвердила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у відповідь на російську агресію проти України. Серед тих, на кого наклали санкції — Міжнародний дитячий центр “Артек”.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

У поясненнях сказано, що 14-тий пакет зокрема включає обмежувальні заходи щодо 116 фізичних та юридичних осіб, “відповідальних за дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”.

Серед організацій, на які наклали санкції — дитячий центр “Артек” в окупованому Криму. Саме ця організація разом з іншими подібними допомагала росіянам депортувати українських дітей. Зараз дитячий табір використовується як база для “перевиховання” українських дітей з окупованих територій.

Артек перебуває під контролем Міністерства освіти Росії з моменту незаконної анексії Криму. Дітей вивозять з ТОТ нібито на оздоровлення. У таборі на морі їх переконують, що вони тепер росіяни, що окуповані території — буцімто питомо російські тощо.

Читайте також: Були українці, а стануть “малоросами”: як працюють російські табори перевиховання для дітей з окупованих територій

Хто ще потрапив під санкції?

Енергетика

ЄС заборонить послуги з перевантаження російського зрідженого природного газу на території Євросоюзу з метою транспортування в інші країни. Це охоплює як перевезення з судна на судно, так і перевезення з судна на берег, а також операції з перевантаження. Це не вплине на імпорт, а лише на реекспорт до третіх країн через ЄС.

Крім того, ЄС заборонить нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів щодо зрідженого природного газу, таких як Arctic LNG 2 і Murmansk LNG. Вводяться обмеження на імпорт російського газу через термінали ЄС, не підключені до системи природного газу.

Контроль за антиобходом санкцій

Щоб допомогти протидіяти реекспорту бойових товарів, знайдених в Україні або критичних для розвитку російських військових систем, було вирішено, що оператори ЄС, які продають такі бойові товари третім країнам, повинні запровадити механізми належної обачності, здатні ідентифікувати та оцінити ризиків реекспорту до Росії, та знизити їх.

Також компанії ЄС тепер відповідальні за те, щоб їхні “дочки” в третіх країнах не обходили санкції проти РФ;

Крім того, оператори з ЄС, які передають промислове ноу-хау для виробництва бойових товарів комерційним партнерам із третіх країн, тепер повинні будуть включити договірні положення, щоб гарантувати, що таке ноу-хау не буде використовуватися для товарів, призначених для Росії.

Фінанси

Також Рада ЄС вирішила заборонити використання “Системи передачі фінансових повідомлення” (SPFS), спеціалізованого сервісу обміну фінансовими повідомленнями, розробленого Центробанком Росії для нейтралізації ефекту обмежувальних заходів.

Крім того, операторам ЄС заборонили здійснювати транзакції з особами, які входять до списку тих, хто використовує SPFS за межами Росії.

Крім того, Рада запроваджує заборону на операції з цільовими кредитними та фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, заснованими за межами ЄС, якщо ці організації сприяють транзакціям, що підтримують оборонно-промислову базу Росії шляхом експорту, постачання, продажу, передачі або транспортування до РФ товарів і технологій подвійного призначення, чутливих предметів, бойових товарів, вогнепальної зброї та боєприпасів.

Транспорт

Вперше ЄС ухвалив захід, спрямований на конкретні судна, які беруть участь у війні Росії проти України, та які підпадають під заборону на доступ до портів і заборону на надання послуг.

Також Рада вирішила розширити заборону на польоти в ЄС. Заборона на посадку, зліт або політ над територією ЄС також поширюватиметься на будь-які повітряні судна, які використовуються для нерегулярних польотів. Крім того, оператори повинні надавати будь-яку інформацію, яку запитують національні компетентні органи держав-членів, про нерегулярні рейси, зокрема інформацію про власність повітряного судна та, можливо, пасажирів.

Також ЄС розширив заборону на транспортування вантажів автомобільним транспортом по території ЄС, зокрема транзитом.

Як повідомляла Реальна Газета, вранці 24 червня російські окупанти обстріляли Одесу, внаслідок чого почалася пожежа. Також є поранені.

Залишити відповідь