Путін знову заговорив про “нелегітимність” Зеленського. Стефанчук порадив диктатору уважніше читати Конституцію

Путін знову заговорив про “нелегітимність” Зеленського. Стефанчук порадив диктатору уважніше читати Конституцію

Російський диктатор Володимир Путін зробив чергову заяву про буцімто “нелегітимність” Володимира Зеленського і додав, що зараз Верховна рада та її спікер Руслан Стефанчук стали єдиною легітимною владою в Україні.

Про це повідомили російські ЗМІ.

Путін заявив, що буцімто читав Конституцію України, і там передбачено скасування президентських виборів під час воєнного стану, але нібито не сказано, що “президентські повноваження автоматично продовжуються”.

Як стверджує Путін, Конституція України передбачає, що в такому разі влада має бути передана голові парламенту.

“Грубо кажучи, за попередньою оцінкою, єдиною легітимною владою залишається парламент та спікер Верховної ради”, — сказав диктатор.

У відповідь на цю заяву спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук похвалив Путіна за читання Конституції України, але порадив робити це уважніше.

“Рекомендував би допитливим читачам опановувати текст нашої Конституції не вибірково й звернути увагу на частину 1 статті 108: “Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України”. У демократичних суспільствах це називається неперервністю влади. Але ця “неперервність” не в російському (як “довічність”), а в нормальному, демократичному та безпековому розуміннях”, — написав він у себе у Fаcebook.

Він нагадав, що президентом України є і до завершення воєнного стану буде залишатися Володимир Зеленський. І все це, відповідно до Конституції та законів України.

Також він порадив диктатору читати російську конституцію.

“І йдеться не про якісь примарні для Росії засади демократичного устрою чи прав людини та громадянина. А хоча б у тій частині, де сказано, що РФ вживає заходів із підтримки та укріплення міжнародного миру та безпеки, забезпеченню мирного співіснування держав і народів. Аби далеко не гортати – це стаття 79.1”, — додав голова ВР.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти після 20 травня почали розганяти наративи про нібито “нелегітимність” Зеленського, щоб вплинути на західних партнерів та розколоти українське суспільство.

Залишити відповідь