Путін готовий застосувати ядерну зброю у разі вторгнення супротивника, — ЗМІ

Путін готовий застосувати ядерну зброю у разі вторгнення супротивника, — ЗМІ

Росія під час військових навчань відпрацьовувала сценарій застосування ядерної зброї. Виявилося, що росіяни планують її застосувати навіть коли проти них самих ядерну зброю не використовуватимуть.

Про це повідомило британське видання Financial Times з посиланням на російські секретні документи.

У розпорядженні журналістів опинилися секретні документи, складені в період з 2008 по 2014 рік. Це сценарії військових ігор та презентації для офіцерів ВМФ, де обговорюються принципи застосування ядерної зброї.

У цих навчаннях відпрацьовується сценарій нападу на Росію (в легенді вона названа Північна Федерація) Китаю (Південь).

В документі сказано, що ядерну зброю можна буде застосувати у випадку висадки противника на території РФ, ураження з’єднань, які відповідають за охорону кордону, та неминучий напад супротивника з використанням звичайного озброєння.

На слайдах вказується, що порогом може стати сукупність чинників, коли втрати, завдані російськими військами, “незворотно призведуть до їхньої нездатності зупинити масштабну агресію противника”.

Інші потенційні умови включають знищення 20% російських підводних човнів з балістичними ракетами, 30% ударних атомних підводних човнів, трьох або більше крейсерів, трьох аеродромів або одночасний удар по основним та резервним береговим командним центрам.

Також ядерну зброю можна буде застосувати для:

  • “стримування держав від застосування агресії або ескалації воєнних конфліктів”,
  • “зупинку агресії”,
  • запобігання програшу російськими військами битв чи територій та підвищення ефективності російського флоту.

Як писала Реальна Газета, 26 січня 2023 року Росія під час чергового масованого обстрілу України випустила в напрямку Київської області ракету з імітатором ядерного заряду.

Ми також повідомляли, що 21 лютого під час звернення до Федеральних зборів диктатор Володимир Путін оголосив, що Росія виходить із Договору про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО).

Залишити відповідь