Приватбанк вимагає від клієнтів “актуалізувати дані” і погрожує закриттям рахунків

Приватбанк вимагає від клієнтів “актуалізувати дані” і погрожує закриттям рахунків

ПриватБанк вимагає «актуалізувати дані» клієнтів, які мають «прописку» на тимчасово окупованих територіях. Там заявляють, що якщо актуалізацію не пройти, то рахунки можуть заблокувати. Вже є відомості про такі блокування.

Про це повідомляє правозахисна організація “Донбас SOS”.

“Для «актуалізації даних» ПриватБанк вимагає надати інформацію щодо місця проживання та документ, який це підтверджує. Таким документом може бути, наприклад, довідка про взяття на облік як ВПО. Разом з тим, співробітники Приватбанку наголошують на необхідності саме особистого візиту”, — йдеться в повідомленні.

Правозахисники відмітили, багато хто з переселенців наразі не мають фізичної можливості прийти до відділення банку. Мова йде про:

  • військових, які перебувають у «гарячих точках» і ніяк не можуть покинути нести військову службу на виконання забаганок Привату;
  • осіб, які виїхали за кордон. При цьому вже трапляються випадки блокування рахунків через неможливість підтвердити інформацію з фінансового номера, який так само неможливо використати за кордоном чи у певних регіонах України;
  • осіб, які перебувають на територіях в безпосередній близькості до зони бойових дій, також не можуть особисто прийти до відділень банку.

У “Донбас SOS” зазначили, що проблема з ідентифікацією та підтвердженням місця перебування від ПриватБанку виникає з прикрою регулярністю з 2019 року. Там закликали звернути увагу на цю ситуацію Національний банк України та прийняти заходи для попередження порушення прав ВПО та жителів ТОТ.

Крім того, правозахисники наголосили на тому, що якщо людина опинилися в ситуації, коли їй блокують рахунок, треба звертатися до:

  • Приватбанку для отримання роз’яснень та обґрунтування вимог підтвердження місця проживання;
  • Національного банку України – за формою на сайті або на електронну пошту nbu@bank.gov.ua та контакт-центр 0 800 505 240. У зверненні важливо розповісти суть питання, вказати установу, якої стосується звернення, ваше прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання та електронну пошту;
  • До Уповноваженого ВРУ з прав людини, звернення можна подати за посиланням або зателефонувати за номером: 0 800 501 720.

Залишити відповідь