Приблизно 650 тисяч чоловіків призовного віку покинули Україну з початку війни, більшість зробили це нелегально, — ЗМІ

Приблизно 650 тисяч чоловіків призовного віку покинули Україну з початку війни, більшість зробили це нелегально, — ЗМІ

Близько 650 тисяч чоловіків призовного віку покинули Україну за час від початку повномасштабного вторгнення РФ. Більшість із них перетнули кордон нелегально.

Про це йдеться в матеріалі європейського відділення американського видання Politico.

Автор статті пише, що сплеск патріотизму, який спостерігався серед українців у перші місяці після вторгнення російських військ, станом на сьогодні “випарувався”.

У тексті йдеться про те, що зараз чоловіки призовного віку масово ухиляються від призову в армію.

Автор додав, що два роки тому поїзди, які вирушали з України, везли, переважно жінок, дітей і людей похилого віку.

“Цього тижня близько третини пасажирів одного з поїздів, що вивозив (автора матеріалу — ред.) з країни, були чоловіки призовного віку. Якимось чином їм вдалося отримати дозвіл на виїзд”, — ідеться в тексті.

У матеріалі зазначається, що президент Володимир Зеленський і парламент “не наважуються” розпочати масову мобілізацію. Видання пов’язує це з відсутністю достатньої військової допомоги від країн Заходу.

“Захід не зміг запропонувати те, що необхідно, а це, своєю чергою, підриває бажання України робити те, що необхідно”, — написав автор матеріалу.

Раніше ми повідомляли, що 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію, який напередодні затвердили в парламенті.

Нагадаємо, 11 квітня народні депутати проголосували за законопроєкт про мобілізацію, який передбачає нові зобов’язання для військовозобов’язаних українців, зміни механізму мобілізації, покарання для ухилянтів та низку інших змін.

Сьогодні, 17 квітня, законопроєкт було опубліковано в парламентській газеті “Голос України”. Це означає, що він набуде чинності через місяць — 18 травня.

Як писала Реальна Газета, раніше у Верховній Раді пообіцяли не депортувати військовозобов’язаних українців, які перебувають за кордоном.

Залишити відповідь