Відновити сили, перегрупуватися та нашкодити репутації України. Пояснення, навіщо Путіну знадобилося “різдвяне перемир’я”  

Відновити сили, перегрупуватися та нашкодити репутації України. Пояснення, навіщо Путіну знадобилося “різдвяне перемир’я”  

Перемир’я довжиною у 36 годин потрібно російському президенту Володимиру Путіну, щоб його військові відпочили, перегрупувалися та з новими силами відновили наступ на фронті.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

“Оголошення президента Росії Володимира Путіна про 36-годинне припинення вогню з 6 по 7 січня російського православного Різдва є, ймовірно, інформаційною операцією, спрямованою на шкоду репутації України”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, аналітики вважають, що перемир’я потрібно для перегрупування, відпочинку та відновлення сил ворога перед наступом на критичних ділянках фронту.

“Така пауза непомірно піде на користь російським військам і почне позбавляти ініціативи України… Це навмисна інформаційна тактика, яку Росія вже застосовувала раніше “, — пише ISW.

Аналітики вважають, що за допомогою “перемир’я” Путін хоче підживити міф про те, що він — захисник “православної віри”.

Як повідомляла Реальна Газета, 5 січня відбулася телефонна розмова між президентами Туреччини Реджепом Ердоганом та РФ Володимиром Путіним. Ердоган закликав Путіна в односторонньому порядку припинити вогонь. Після цього голова Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Кирило закликав Збройні сили України та російську окупаційну армію до припинення вогню на Різдво, ніби ідея не стріляти йшла саме від нього, а не від російського диктатора, який розпорядився запровадити режим припинення вогню на 36 годин.

Президент Володимир Зеленський заявив, що спроба Володимира Путіна влаштувати “різдвяне перемир’я” посеред загострення на фронті є спробою взяти перепочинок та підтягнути сили. Інші європейські та українські політики не повірили у щирість намірів лідера країни-агресорки.

Залишити відповідь