Брехня на лицемірство. В Києві відповіли на пропозицію Путіна запровадити “перемир’я” на півтори доби

Брехня на лицемірство. В Києві відповіли на пропозицію Путіна запровадити “перемир’я” на півтори доби

Президент Володимир Зеленський заявив, що спроба Володимира Путіна влаштувати “різдвяне перемир’я” посеред загострення на фронті є спробою взяти перепочинок та підтягнути сили.

Про це він сказав у вечірньому відеозверненні 5 січня.

Зеленський нагадав, що 12 грудня Україна вже пропонувала Росії вивести окупаційні війська на Різдво, проте у Кремлі відмовилися.

“Зараз Росія хоче використати Різдво як прикриття, щоб принаймні ненадовго зупинити наступ наших хлопців на Донбасі та підігнати ближче до наших позицій техніку, боєприпаси й мобілізованих. Усі у світі знають, як кремль використовує перепочинок на війні, щоб продовжити війну з новою силою”, — сказав він.

Президент наголосив, що війна закінчиться тоді, коли російські війська залишать територію України, або тоді, “коли ми їх виженемо”.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з приводу “перемир’я” заявляв, що заяви Путіна про «одностороннє припинення вогню» не можна й не слід сприймати серйозно. Він також нагадав, що Київ вже пропонував Москві “чітку формулу миру”, проте у відповідь РФ обстріляла Херсон.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк наголосив, що про перемир’я можна буде говорити лише тоді, коли РФ залишить територію України

“Росія має залишити окуповані території — лише тоді в неї почнеться “тимчасове перемир’я”. Лицемірство залиште собі”, — написав Подоляк.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що пропозиція кремлівського диктатора не має нічого спільного з християнством.

“Яке відношення до християнського свята Різдва має зграя дрібних кремлівських чортів-іблісів? Хто повірить мерзоті, яка вбиває дітей, обстрілює пологові будинки, катує полонених? Режим припинення вогню? Брехня та лицемірство. Ми вас гризти будемо в співучій тиші української ночі”, — написав Данілов.

В Європі теж не повірили у щирість Путіна щодо “одностороннього припинення вогню”. Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що заява очільника кремля є фальшивою.

“Заява про одностороннє припинення вогню є такою ж фальшивою та лицемірною, як і незаконні та гротескні анексії та супутні референдуми”, — написав він у себе в Twitter.

Він наголосив на тому, що Кремль — це агресор, а український народ — жертва.

“Виведення російських військ – єдиний серйозний спосіб відновлення миру та безпеки”, — резюмував президент Європейської ради.

Нагадаємо, 5 січня президент РФ Володимир Путін доручив міністру оборони Сергію Шойгу ввести 6 і 7 січня «режим припинення вогню» по всій лінії зіткнення в Україні.

Залишити відповідь