Повітряні сили підбили два російські літаки над Азовським морем. Один з них — літак-розвідник А-50

Повітряні сили підбили два російські літаки над Азовським морем. Один з них — літак-розвідник А-50

Російські військові не можуть відновити зв’язок з зі своїм літаком-розвідником А-50, який пролітав над Азовським морем. Моніторингові Telegram-канал пишуть, що також уражено повітряний командний пункт Іл-22М11.

Про це пишуть Telegram-канали, які слідкують за пересуванням російських літаків.

“Поки визволителі не можуть зв’язатися з 1 бортом А-50 і 1 бортом ІЛ-22М (зник зі зв’язку буквально щойно). СУ-30СМ, який із ними разом літав і все це спостерігав — живий і на зв’язок виходить”, — сказано в повідомленні.

Заступник комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Юрій Мисягін повідомив, що над Азовським морем збили літак-розвідник А-50. Ще один літак — Іл-22М – було підбито, але його доля невідома.

Коли почали з’явитися повідомлення про збиття літака, українській військовий аналітик та співзасновник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут непрямо підтвердив збиття літака.

“Для наших ППОшників точно треба якийсь новий проєкт запустити!”, — написав він у соціальній мережі Х.

Наразі у Повітряних силах офіційно не підтвердили цю інформацію.

Що таке літак А-50?

Літак А-50 — це російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління і один з найбільш захищених повітряних об’єктів у російській авіації. Він може виявляти повітряні та надводні цілі, повідомляти про них командні пункти, управляти літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на цілі та бути повітряним командним пунктом.

Залишити відповідь