Постійні обстріли та відсутність електрики. Як проходить евакуація з Вовчанська та його околиць

Постійні обстріли та відсутність електрики. Як проходить евакуація з Вовчанська та його околиць

З Вовчанської громади на Харківщині терміново евакуюють місцевих жителів: місто та його околиці постійно обстрілює російська артилерія. Під час чергового обстрілу було зруйновано будинок, у якому знаходилися люди. Відомо про одного загиблого.  

Про це Реальній Газеті розповів Руслан Місюня, волонтер і співкоординатор напряму “Логістика” Харківського Медіа Хабу.

“Місто зазнало значних руйнувань. Околиці вовчанська також сильно постраждали. Ситуація у місті непроста, тому що росіяни своїм ударами намагаються створити гуманітарну катастрофу”, — пояснив він.

Електрики у Вовчанську нема вже близько трьох тижнів, і відновити його майже неможливо, бо підходи до енергоопор теж зруйновані. Займатися ремонтом неможливо через постійні обстріли.

“Ворог використовує КАБи, РСЗВ та ударній БПЛА для атак по цивільному населенню міста”, — доповнив волонтер.

Ситуація навколо Вовчанська, який знаходиться за 6 кілометрів від російського кордону, непроста. У Пильному, Птеленівці, Гатищі та Стрілечому ідуть бої. Деякі з цих населених пунктів знаходяться у двох кілометрах від міста Вовчанськ.

Постійні обстріли та відсутність електрики. Як проходить евакуація з Вовчанська та його околиць

При цьому частина людей продовжують залишатися у Вовчанську.

“За інформацією від Вовчанської військової адміністрації пана Тамаза Гамбарашвілі, на момент дев’ятого травня у місті Вовчанськ перебувало близько трьох тисяч людей. Скільки з них покинули місто самостійно — ми не можемо казати”. Можемо лише стверджувати про загальну кількість евакуйованих посилаючись на статистику від Харківського військово-адміністрації. Сьогодні станом на дев’яту ранку це: 1048 місцевих жителів евакуювалися з Чугуївського району, 440 з Харківського, 12 з Богодухівського та 275 людей були евакуйовані волонтерами”, — пояснив Місюня.

Поліцейські, волонтери та рятувальники ходять по будинках і пропонують людям виїхати з міста. До 16:00 11 травня волонтери на національна поліція спільними силами евакуювали близько 220 людей.

“Станом на зараз 16:00 ми знаємо що сьогодні з вовчанську міста саме та району було евакуйовано спільними силами волонтерів та національної поліції близько 220 людей. Заявки продовжують поступати на гарячу лінію координаційного гуманітарного центру і евакуація триватиме”, — пояснили Реальній Газети.

Постійні обстріли та відсутність електрики. Як проходить евакуація з Вовчанська та його околиць

Більшість людей, які евакуюються, мають розуміння, куди їхати та де зупинитися. А тим, хто не має родичів або близьких друзів у відносно безпечних районах, надають прихисток в спеціально облаштованих місцях. Там на них чекає гуманітарна та психологічна допомога.

За словами начальника поліцейського відділку номер один у місті Вовчанськ Максим Стицини, у Вовчанську вже є загиблий внаслідок російських обстрілів 11 травня. Зараз тривають роботи з деблокування ще одного тіла, ймовірно, також загиблого. Є постраждалі, як у місті Вовчанськ так і у селищах навколо.

Нагадаємо, 10 травня російські окупаційні війська атакували північ Харківської області. Там ідуть бої.

Міністерство оборони України повідомило, що на північ Харківської області направили резервні підрозділи.

Вранці 11 травня російські загарбники відновили штурмові дії біля населеного пункту Глибоке на Харківщині, Сили оборони очікують посилення ворожого вогню.

У Харківській області, де російські окупанти пробують іти у наступ, тривають бої в районі Гатища та Плетенівки.

З Вовчанська та його околиць була оголошена евакуація.

Залишити відповідь