Понад сто тисяч переселенців були змушені повернутися на ТОТ. Озвучено причини

Понад сто тисяч переселенців були змушені повернутися на ТОТ. Озвучено причини

Майже 130 тисяч українців, які виїхали з окупованої території чи із зони бойових дій були змушені повернутися туди через проблеми.

Про це йшлось на конференції “Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам”, передає Укрінформ.

Серед причин повернення називають фінансові проблеми. Переселенці змушені винаймати житло і часто мають проблеми з працевлаштуванням.

“В першу чергу, через житлові проблеми та відсутність коштів вже майже 130 тисяч переселенців змушені були повернутися додому, в зону бойових дій чи навіть на ТОТ. Водночас ВПО — це той скарб, на який ми будемо спиратись, відновлюючи Україну після перемоги. Тому дуже важливо для держави підтримувати ВПО, допомагати їм ставати на ноги на новому місці”, — розказав голова робочої групи з питань житла парламентської ТСК із захисту прав ВПО Максим Ткаченко.

Він закликав ухвалити законопроєкт №10382, який передбачає продовження грошових виплат більшості переселенців до кінця воєнного стану або адаптації ВПО на нових місцях.

Як повідомляла Реальна Газета, Верховна Рада підтримала в першому читанні новий законопроєкт, спрямований на спрощення процедури отримання компенсації за житло для переселенців (ВПО).

Залишити відповідь