В “ЛНР” і “ДНР” збираються підняти пенсійний вік

В “ЛНР” і “ДНР” збираються підняти пенсійний вік

На окупованих частинах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей хочуть підняти пенсійний вік, щоб він відповідав російському законодавству. Росія оптимістично дає на це 10 років.

Про це повідомляє видання ТАСС з посиланням на Міністерство праці РФ.

“У ДНР, ЛНР, Запорізькій та Херсонській областях не було єдиного пенсійного законодавства, підстави для виходу на пенсію також відрізняються, у тому числі й підстави для отримання дострокової пенсії для різних категорій працівників. Тому запропоновано запровадити перехідний період до 31 грудня 2032 року”, — цитує ТАРС пояснення відомства.

Згідно з українським законодавством, у Херсонській та Запорізькій областях вік виходу на пенсію становить 60 років при досягненні 30-річного трудового стажу, 63 роки за стажу від 20 до 30 років, 65 років за стажу 15–20 років. У “ДНР” та “ЛНР” пенсійний вік встановлено на рівні 60 років для чоловіків та 55 років для жінок. У Росії з 2019 року проводиться пенсійна реформа, в рамках якої до 2028 року виходу на пенсію досягне 65 років для чоловіків, 60 років для жінок.

Жителі окупованої території можуть звернутися за призначенням пенсій з 1 березня 2023 року по 29 лютого 2024 року. З березня розміри пенсій та щомісячних пенсійних виплат будуть перераховані. Для обчислення розміру пенсії братимуть середню зарплату працівників організацій у першому кварталі 2022 року по Ростовській області (для “ДНР” та “ЛНР”) та у Криму (для Запорізької та Херсонської областей) – вона досягає 40 183 та 37 315 руб. відповідно.

Росіяни стверджують, що “утискання пенсійних прав громадян не відбудеться”. Пенсії та щомісячні виплати планують здійснювати за рахунок бюджетів “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей.

Як повідомляла Реальна Газета, в окупованому Маріуполі окупанти припинили випручати пенсії тим, у кого російських паспортів нема. Отримання паспорта треба чекати два місяці.

Залишити відповідь