Це все підлаштовано. СБУ оприлюднила розмову бойовиків про те, що вибух в Оленівській колонії влаштували самі окупанти

Це все підлаштовано. СБУ оприлюднила розмову бойовиків про те, що вибух в Оленівській колонії влаштували самі окупанти

Служба безпеки України опублікувала перехоплення телефонних розмов, у яких окупанти заперечують версію з обстрілом Оленівської колонії і відмічають, що вибух влаштували самі окупанти.

Перехоплення розмови виклала пресслужба СБУ, яка зазначає, що таких перехоплень у її розпорядженні є кілька.

На одному з таких перехоплень один з бойовиків розповідає іншому, що полонених українських військових навмисне перевели в нове приміщення незадовго до трагедії.

«Зважаючи на розмови бойовиків, росіяни могли влаштувати трагедію за рахунок вибухівки, яку вони розмістили в приміщенні колонії. Зокрема, жоден із очевидців не чув, як до виправної установи підлітає якась ракета. Не було характерного свисту, а вибухи відбувалися самі по собі. Перехоплені розмови підтверджують, що рашисти розмістили свої установки «Град» неподалік виправної установи і почали стріляти з них по території, підконтрольній Україні. Втім, жодних обстрілів у відповідь не спостерігалося – це підтверджують самі бойовики «ДНР»», — йдеться у повідомленні спецслужби.

У СБУ зазначають, що, судячи з наявного в мережі відео, в окремих приміщеннях колонії повністю вціліли вікна. Це свідчить про те, що епіцентр вибуху знаходився всередині знищеної будівлі, а її стіни «погасили» вибухові хвилі та вберегли сусідні приміщення. Також попередній аналіз відео свідчить, що такі сліди від вибуху на стінах найімовірніше могли залишитися саме через «внутрішнє джерело» вибуху.

«Загалом є безліч доказів того, що Збройні сили України не завдавали ракетних та артилерійських ударів по району населеного пункту Оленівка. Відтак усі заяви російської пропаганди про нібито обстріли з боку ЗСУ є відвертою брехнею та провокацією», — наголошують в СБУ.

В.о. голови СБУ Василь Малюк заявив, що росіянам не вдасться зняти з себе відповідальність за цей кривавий злочин, оскільки «усім очевидно — саме РФ винна у свідомому вбивстві українських полонених».

Він додав, що СБУ зробить усе можливе, щоб винні в «оленівському злочині» отримали заслужене покарання.

Як повідомляла Реальна Газета, сьогодні вранці Росія звинуватила українську сторону в обстрілі колонії, де утримувалися полонені. Загинуло понад 40 людей.

Добавить комментарий