Пенсіонери, які залишаються в окупації, дозволили проходити ідентифікацію в “Ощадбанку” онлайн

Пенсіонери, які залишаються в окупації, дозволили проходити ідентифікацію в “Ощадбанку” онлайн

Уряд України продовжив строки для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” та дозволив проходити ідентифікацію за допомогою відеозв’язку та цифрового підпису.

Про це повідомляє Мінреінтграції.

“Відповідною постановою передбачено, що період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних та соціальних виплат продовжено до 31 грудня 2023 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року. Отже, до кінця поточного року навіть за відсутності ідентифікації держава не припинятиме зазначені виплати, а Ощадбанк не блокуватиме рахунки”, — йдеться у повідомленні.

Також в Кабміні дозволили не лише фізичну ідентифікацію, а й альтернативні варіанти. Наприклад з представниками “Ощадбанку” можна буде поспілкуватися в режимі відеоконференції. Пенсіонеру доведеться показати на камеру документи, які посвідчують особу.

До фізичної ідентифікації також прирівнюються: 

  • авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія Підпис (Дія ID);
  • посвідчення закордонною дипломатичною установою України факту, що особа, яка проживає за кордоном, є живою.

Нагадаємо, раніше термін ідентифікації в “Ощадбанку” отримувачів пенсій було продовжено до кінця січня 2024 року, а отримувачі виплат ВПО взагалі не мають проходити ідентифікацію.

Залишити відповідь