Пенсіонери, домогосподарі та люди із судимістю. Кого РФ тягне на “вибори” в окупованих регіонах

Пенсіонери, домогосподарі та люди із судимістю. Кого РФ тягне на “вибори” в окупованих регіонах

Жителі окупованих територій не хочуть брати учать у “виборах” до місцевих “парламентів”, тому росіяни включають в списки всіх охочих незалежно від стосунку до політики. Так, у виборчі списки потрапляють домогосподарки, пенсіонери, колишні військові, серійні кандидати, що не перший рік безуспішно намагаються стати депутатами та люди з кримінальним минулим.

Про це пишуть журналісти “Важних історій” та розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT).

Вибори на анексованих територіях заплановані з 8 по 10 вересня. Організатори виборів мають намір сформувати парламенти, які будуть займатися законодавчою діяльністю на цих окупованих територіях. У подальшому, новообраних депутатів чекає обов’язок призначення місцевих керівників регіонів та муніципалітетів, позбавивши місцевих жителів права вибору виконавчої влади.

У виборах на окупованих територіях буде використовуватися система партійних списків, що означає, що мешканці регіонів не будуть голосувати за конкретних кандидатів.

Більшість партій намагаються залучити до участі в виборах місцевих жителів. Так, 71% всіх кандидатів у Запорізькій та Херсонській областях проживають на території, на якій будуть проводитися вибори. Зокрема, від КПРФ (89%) та “Справедливої Росії” (85%) представлені найактивніше, але “Єдина Росія” та ЛДПР поки не виявили довіри до місцевих жителів — доля кандидатів від цих партій складає всього близько половини (55% і 57% відповідно).

Пенсіонери, домогосподарі та люди із судимістю. Кого РФ тягне на “вибори” в окупованих регіонах
Більшість кандидатів від «Справедливої Росії» та КПРФ — домогосподарі та безробітні

В угрупуваннях “ЛНР” та “ДНР” “Єдина Росія” натомість склала свої списки переважно з місцевих кандидатів, виславши на вибори до ЛНР лише 9% кандидатів — представників Росії, а до ДНР — 21%.

Російські влади намагаються створити ілюзію багатопартійності, але насправді в оккупованих регіонах майже немає варіантів для висування кандидатів: третина аспірантів та пенсіонерів в Запорізькій та Херсонській областях — це домогосподарки, студенти або безробітні з нез’ясованим джерелом доходу. Більшість таких неособистих кандидатів представляють партії-супутники (кожен четвертий — до ЛДПР, кожен другий — до КПРФ і “Справедливої Росії”). В “Єдиній Росії” домогосподарок і безробітних всього 3%. Партія влади зібрала у списках практично всіх, хто згодився очолити так звані військово-цивільні адміністрації та співпрацювати з окупаційною владою.

Поміж тих, хто залишився на окупованих територіях України, на “виборах” планують взяти участь 340 росіян із 39 регіонів, а також анексованого Криму. Більшість з них проживають у прикордонній Ростовській області (130 осіб), по 30 осіб — в Москві та Кемеровській області.

“Єдина Росія” — партія влади, яка, без сумнівів, стане лідером за підсумками виборів, проте порівняно з іншими партіями найменше налаштована включати місцевих жителів Запорізької та Херсонської областей у парламенти цих двох регіонів. 48% кандидатів від “Єдиної Росії” у Запорізькій області та 33% в Херсонській — варяги (так називають чиновників, які ніколи не жили та не працювали у регіоні до призначення) з російських регіонів або анексованого ще в 2014 році Криму. На відміну від цього, у комуністів та “Справедливої Росії” відсоток місцевих кандидатів становить 84–91% в списках.

За прогнозами Державного ВЦІОМ, на всіх чотирьох окупованих територіях переможе “Єдина Росія”, при цьому з таким високим рівнем підтримки, який рідко зустрічається для російських регіонів: близько 89% мешканців підтримають партію у Запорізькій області, 83% – у “ДНР”, до 80% – у “ЛНР” та Херсонській області.

Ця передрешеність результатів виборів, законність яких визнають тільки російська влада, також відобразилася в списках кандидатів від інших партій: 27% кандидатів від ЛДПР – слабо пов’язані з політикою пенсіонери та домогосподарки, а в КПРФ та “Справедливій Росії” їх відсоток наближається до половини.

У списку від ЛДПР є кілька серійних кандидатів – тобто людей, які брали участь у десятках виборів різних рівнів, але так і не були обрані ні разу.

Нагадаємо, голова ЦВК країни-агресора Росії Елла Памфілова заявила, що Москву не хвилює реакція міжнародної спільноти на проведення незаконних “виборів” на тимчасово окупованих територіях України.

Залишити відповідь