Паливо на АЗС за військовими квитками. Росіяни вкинули черговий фейк про мобілізацію

Паливо на АЗС за військовими квитками. Росіяни вкинули черговий фейк про мобілізацію

Російські джерела поширили чергову дезінформацію щодо мобілізацію. Вони стверджують, що у деяких регіонах на АЗС продаватимуть пальне лише за наявності військового квитка. А на заправках чергуватимуть працівники ТЦК.

Центр стратегічних комунікацій попереджає, що це фейк.

Джерело у TikTok посилається на рішення, яке нібито ухвалили на ставці Головнокомандувача 24 листопада. Воно стосується підняття рівня мобілізації в країні. Проте це брехня.

“У цій “інформації” відсутні будь-які дані, де саме це планується запровадити, немає посилань на офіційну пропозицію від, як стверджується, якихось «представників ТЦК на міській сесії». Окрім того, на верифікованих сторінках регіональних ОДА/ОВА такої новини не виявлено”, — сказано в повідомленні.

Зазначається, що ані 24, ані 25 листопада президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні не згадував про таке рішення, хоча про інші рішення, ухвалені на Ставці, мова була. Про збільшення мобілізаційного ресурсу методами “бензин в обмін на пред’явлення військового квитка” він не говорив.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний теж не згадував про таке рішення. На його сторінці у Facebook останній допис датований 22 листопада, і він про учать у засіданні контактної групи з питань оборони України у рамках формату “Рамштайн”.

Паливо на АЗС за військовими квитками. Росіяни вкинули черговий фейк про мобілізацію

Нагадаємо, 24 листопада президент Володимир Зеленський доручив ухвалити комплексні рішення щодо мобілізації та демобілізації військовослужбовців, роботи військово-лікарських комісій (ВЛК) та військкоматів, а також ротації підрозділів.

Залишити відповідь