СБУ повідомила підозри “чиновницям” з Луганщини, які посилають вчителів на “курси переформатування”

СБУ повідомила підозри “чиновницям” з Луганщини, які посилають вчителів на “курси переформатування”

СБУ вже викрила понад 30 освітян, які пішли на співпрацю з окупантами та зайнялися русифікацією українських шкіл. Мова йде про керівників так званих “відділів освіти” та директорів захоплених навчальних закладів.

Про це відомство повідомило в своєму телеграм-каналі.

Так, в окупованому Сєвєродонецьку ідентифіковано очільницю місцевого “відділу освіти”, призначену угрупуванням “ЛНР”. З вересня 2022 року вона відновлювала роботу шкіл, проте робила це на користь “русього міру”. Так, “чиновниця” обіцяла високі зарплати тим, хто погодиться іти працювати в школі та отримувати зарплатню в рублях.

Ще одна “чиновниця” стала керівницю “районного управління освіти Новопсковського району ЛНР”. Поміж іншим, вона організовувала поїздки вчителів на “курси переформатування” до російського міста Воронеж.

В СБУ повідомили, що обидві освітянки отримали підозри за статтями  Кримінального кодексу України про колабораціонізм та пособництво державі-агресору.

Як повідомляла Реальна Газета, Луганська обласна прокуратура викрила трьох жителів тимчасово окупованої території Луганщини, які після початку повномасштабного вторгнення Росії почали співпрацювати з російськими окупантами.

Залишити відповідь