OSINT-аналітики встановили, що по будинку у Бєлгороді вдарив російський боєприпас

OSINT-аналітики встановили, що по будинку у Бєлгороді вдарив російський боєприпас

Багатоквартирний будинок у Бєлгороді влучив саме російський боєприпас. Наслідком влучання стало руйнування цілого під’їзду та загибель 15 людей.

Такого висновку дійшла команда OSINT-розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT).

Аналітики вважають, що приліт по будинку стався з північного сходу. Тобто не з території України, а з території Росії. Аналітики вивчили відео, яке виклали одразу після влучання. На них видно вікна вцілілої частини будинку. З північно-східного боку рами вікон вибухова хвиля вигнула всередину або взагалі вибила всередину будинку. На відео, зняті з північного-сходу є гаражі, ворота яких теж вихнуло вибуховою хвилею. А із південно-західної частини будинку вікна частково вцілілі, то ж епіцентр вибуху був не під ними.

Ще на одному відео, знятому з північно-східного боку будинку видно, я за секунду до вибуху падає балкон, а після нього стається вибух біля нижніх поверхів будинку. Вочевидь, балкон впав внаслідок влучання, а потім завалилася вся конструкція.

Проте поки незрозуміло, який саме боєприпас завдав таких руйнувань. Це могла бути зенітна керована ракета від російського комплексу ППО, або позаштатний сход фугасної авіабомби (ФАБ) із універсального модуля планерування та корекції (УМПК).

На те, що це може бути влучання зенітної керованої ракети, наприклад, від комплексу С-300, вказує напрям польоту. Але аналітики не виключають, що вибух спричинив позаштатний схід ФАБ-250 або ФАБ-500 з УМПК. Фугасної бойової частини могло би бути достатньо, щоб зруйнувати цілий під’їзд. Авіабомби і раніше падали на Бєлгородську область. Деякі з них вибухали. До того ж аналітики відмітили, що у момент руйнування під’їзду у Бєлгороді у Харківській області повідомляли про пуск авіабомб Росією та закликали йти в укриття.

Російську версію подій — влучання частини ракети від української “Точки-У”, яка змінила траєкторію під дією ракети ППО — аналітики CIT вважають малоймовірною.

Як повідомляла Реальна Газета, у Бєлгороді завершили пошукові роботи в багатоповерхівці та заявили про загибель 15 людей.

Залишити відповідь