Окупанти “деколонізували” герб Луганська, прибравши з нього імперський символ

Окупанти “деколонізували” герб Луганська, прибравши з нього імперський символ

В окупованому росіянами Луганську вирішили переробити герб Луганська і затвердити нові “офіційні геральдичні символи столиці”. В результаті трансформації з “герба” зникла літера “Є”, яка була символом Єкатеринінської губернії часів Російської імперії.

Про це повідомляє “офіційний” сайт “мерії”.

“Муніципальна корона встановленого виду, зображена над щитом, демонструє та символізує в гербі міського округу адміністративний статус муніципального утворення як міського округу, що є столицею (адміністративним центром) суб’єкта Російської Федерації. Два молоти, розташовані за муніципальною короною встановленого виду, позначають, що удостоєний почесного звання Російської Федерації “Місто трудової доблесті””, — сказано у повідомленні.

Окупанти “деколонізували” герб Луганська, прибравши з нього імперський символ

На варіанті, який “затвердили” колаборанти, на золотому полі стоїть чорна доменна пічка з полум’ям, яке виривається з топки та з труби. По обидва боки чорні молоти. Зверху над щитом — золота корона з п’ятьма зубцями. Корона оздоблена лавровим вінком. За короною — ще два золотих молота.

Від попереднього варіанта герба, який досі залишається чинним за українським законодавством, герб відрізняється відсутністю літери “Є” в лівому верхньому куті, яка символізувала Єкатеринінську губернію. Раніше на короні було три зубця. Проте, вочевидь, росіяни вирішили відійти від цифри 3 та зробили корону п’ятьма зубцями. Також зникли дві кірки, які були зверху. Тепер на “гербі” аж чотири молоти.

Як повідомляла Реальна Газета, в окупованому луганську військовий “Урал” зніс дитячий майданчик на перехресті вулиць Андрія Ліньова та Павловської.

Залишити відповідь