Олександр Шеїн, який очолює Луганську обласну МСЕК — серед найбагатших очільників медико-соціальних експертних комісій, які встановлюють інвалідність.
Про це пише видання finance.ua, яке проаналізувало декларації голів МСЕК.
Шеїн посів девʼяте місце в антирейтингу.
“Зарплата за основним місцем роботи — 594 289 гривень, пенсія — 74 845 гривень, допомога для ВПО — 36 тис. гривень. Дружина отримала за минулий рік загалом 277 396. Обоє — пенсіонери. Грошові накопичення — 35 тис. доларів та 80 тис. гривень готівкою”, — йдеться про нього.
При цьому журналісти враховували лише дані, які є в деклараціях посадовців у відкритому доступі. Дослідження не аналізує готівку, яка може знаходитися у чиновників.
Скандал із МСЕК в Україні
На початку жовтня правоохоронці провели обшуки у керівниці МСЕК в Хмельницькій області Тетяни Крупи. Шукали докази незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. В кабінеті посадовиці знайшли 100 тис. доларів, а також низку підроблених медичних документів, списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома Крупат тримала майже 5 млн 244 тис. доларів, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності. Також знайшлися документи, які доводять її спроби відмити гроші через різні бізнес-проекти.
Пізніше зʼясувалося, що частина прокурорів Хмельницької області також оформлювали собі “інвалідність” та отримували відповідну високу пенсію.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про ліквідацію МСЕК. В цей же день він підписав відповідний указ.
Після повномасштабного вторгнення Луганська обласна МСЕК розташувалася у місті Дніпро.