Обмежений тактичний здобуток. В ISW вважають, що захоплення Мар’їнки не принесе користі окупантам

Обмежений тактичний здобуток. В ISW вважають, що захоплення Мар’їнки не принесе користі окупантам

Ймовірне захоплення окупантами Мар’їнки в Донецькій області не принесе окупантам оперативного успіху.

Так вважають спеціалісти Американського Інституту вивчення війни (ISW).

У заяві головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного під час пресконференції йшлося про те, що українські війська відійшли на околиці Мар’їнки та підготували оборонний рубіж. Частина населеного пункту залишається під контролем Збройних сил України, як повідомив Олексій Данілов, Секретар Ради безпеки та оборони України.

За словами Данілова, бажання росіян захопити Мар’їнку пов’язане з їхнім прагненням захопити те, що залишилося від населеного пункту, оскільки більшість споруд було зруйновано. Йдеться про намір російських військ взяти під контроль те, що залишилося від Мар’їнки, адже практично всі споруди були знищені.

Зауважується, що захоплення невеликого поселення на сході України може стати найбільшим досягненням Росії з травня, але аналітики з ISW вважають, що це не призведе до значних перемог для Кремля.

Відзначається, що російські сили, ймовірно, контролюють більшу частину або навіть увесь населений пункт, але немає чіткого візуального підтвердження повного захоплення Мар’їнки на момент 26 грудня. ISW також підкреслює, що Мар’їнка, будучи повністю зруйнованою, не стане надійною опорною точкою для подальших дій російських сил.

З початку лютого 2022 року російські війська продовжують просування вглиб Мар’їнки, але ISW зауважує, що немає підтвердження швидкого просування в інші населені пункти. Це свідчить, на думку аналітиків, про те, що захоплення Мар’їнки не є результатом стрімкого наступу Росії.

Попередні звіти британської розвідки вказували на бажання російських військових захопити Мар’їнку для дальшого продвиження на захід у бік Курахового, але експерти вважають це малоймовірним.

Аналіз ISW вказує, що Мар’їнка розташована недалеко від колишньої лінії фронту та що українські сили вже зміцнили оборонні позиції навколо цього населеного пункту, на який також намагались наступити російські війська.

Як повідомляла Реальна Газета, говнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний визнав, що окупанти захопили Мар’їнку у Донецькій області, проте не бачить в цьому трагедії, адже ворог два роки не міг захопити місто. Він додав, що окремі загони українських військових ще є на околицях міста.

Залишити відповідь