Новий законопроект про мобілізацію. Що в ньому

Новий законопроект про мобілізацію. Що в ньому

Ввечері 30 січня Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради оновлений законопроект про мобілізацію.

Законопроект доступний на сайті парламенту.

Так, у новому законопроекті зазначається, що грошове забезпечення у законопроекті визначено мінімумом 20 тисяч гривень без урахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період воєнного стану закладається від 30 до 100 тисяч гривень.

Люди з інвалідністю всіх груп звільнено з військової служби.

Передбачається, що особи, які досягли 25-річного віку встають на облік військовозобов’язаних, що означає підлягання мобілізації. Ті, кого мобілізують, матимуть два місяці, щоб вирішити особисті питання та підготуватися до служби в армії.

Всі військові під час військового стану мають право на відпустку протягом року. Вона може розділена на частину, але не менше 15 днів поспіль. Звільнені з полону військові отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу.

Тепер військовозобов’язаним не треба йти до ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті чи ЦНАП. Тому можна вільно переїжджати в інше місто, а потім стати на облік за новою адресою.

Також на базі реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” пропонують створити електронний кабінет військового. Громадяни будуть зобов’язані реєструвати електронний кабінет військовозобов’язаного та проходити медогляд.

Після мобілізації усі громадяни проходитимуть обов’язкове військове навчання 2-3 місяці. В уряді зазначають, що людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації

Законопроект пропонує скасувати строкову службу, а натомість запровадити базову військову підготовку. Так, людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військове навчання, яке триватиме максимум 5 місяців. У той же час, за людиною зберігатиметься його робоче місце, чого зараз немає у чинному законодавстві.

Відстрочка від мобілізації залишається для здобувачів професійно-технічної, фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Умовою для отримання відстрочки є те, що рівень освіти, який здобувається є вищим за раніше здобутий рівень освіти (крім аспірантів, які здобувають рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту).

Як повідомляла Реальна Газета, заступниця Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла повідомила, що громадян України, які ухиляються від мобілізації, хочуть обмежити в правах.

Залишити відповідь