Розрахунок виключно зерном. Луганські пропагандисти розповіли новий міф про Голодомор

Розрахунок виключно зерном. Луганські пропагандисти розповіли новий міф про Голодомор

Нещодавно депутати німецького Бундестагу визнали Голодомор в Україні злочином проти людяності, який влаштувала радянська влада, вбивши близько 4,5 млн людей. Луганські пропагандисти одразу відгукнулися на інфопривід та випустили власну версію подій першої половини ХХ століття. Вони стверджують, що у Голодоморі винні неврожай… та “англосакси”.

Про це заявив головний редактор луганського пропагандистського каналу “Луганськ 24” Сергій Колесніков.

“Німецький Бундестаг цього тижня ухвалив резолюцію із засудженням так званого голодомору в Україні у тридцяті роки минулого століття. Більшістю голосів… німецькі парламентарі визнали роздутий українською пропагандою західний антиросійський міф геноцидом українців, який був організований та підтримувався навмисно. Мовляв, масові смерті від голоду були викликані політичним керівництвом СРСР на чолі з Йосипом Сталіним, а зовсім не неврожаєм та життєвою необхідністю індустріалізації “країни порад” та вимогою “англосаксів” оплати необхідних для цього верстатів та технологій виключно зерном”, — стверджує пропагандист на самому початку тижневого випуску новин, який частково став чимось на кшталт особистого відеоблога пропагандиста.

Теза про “англосаксів”, які нібито вплинули на голодомор, пропагандист тиражує вже добре відомі російські наративи з цієї теми: “голод мав природнє походження” та “голодували не лише українці”.

“Про це українські міфологізатори, як і їхні англосаксонські ляльководи разом з німецькими підспівувачами вважають за краще мовчати, як і про те, що голодували не лише райони Української РСР, без Польщі та західноукраїнських областей, які туди тоді не входили, а й решта півдня Росії від Дону і Північного Кавказу, до Поволжя та Південного Сибіру”, — стверджує Колесніков.

Пропагандист впевнений, що “міф” потрібен, щоб визнати українців “послідовними жертвами російської агресії” та вимагати від сучасної Росії компенсації: “На перший час можна буде прибрати до рук заморожені триста мільярдів російських золотовалютних резервів”.

Проте вже ціла низка країн погодилася з Україною, що Голодомор був штучним і став геноцидом української нації. У музеї Голодомору в Києві зазначають, що керівництво Радянського Союзу намагалося остаточно ліквідувати український спротив режиму та покласти край спробам створити свою державність.

У 1928 році керівництво СРСР оголосило курс на колективізацію — об’єднання індивідуальних приватних селянських господарств у колективні господарства державної власності. Проте в Україні насадження колгоспної системи викликало спротив. Тому селян насильно заганяли у колгоспи шляхом терору та пропагандистської війни з незгодними, яких називали “куркулями”. Радянська влада сприймала селянство як основу українського націоналізму, тому вирішило свідомо його знищити, замаскувавши процес під плани зібрати якомога більше хліба. Проте, як свідчать численні джерела, в людей забирали не лише зерно, а й інші продукти харчування та навіть предмети побуту, які аж ніяк не могли стати оплатою за надані заходом індустріальні технології. Інші продукти харчування та майно не забирали в жодній іншій республіці СРСР, окрім Української.

Перетворивши Україну на територію масового голоду, режим перекрив усі шляхи до порятунку. Лише селянам України та Кубані було заборонено виїжджати до міст, до Росії і Білорусі. 22,4 мільйони людей було фізично заблоковано в межах території Голодомору. Такого теж не було в жодному іншому регіоні СРСР.

Залишити відповідь